2024. április 19, péntek - Emma

2018. Október 02. 12:21, kedd | Helyi
Forrás: BAON

A Félegyháza nyerte a megyei rangadót

A férfi NB II.-es bajnokság Déli csoportjának rangadóján a Kiskunfélegyházi HTK a KIKI-Lajosmizse csapatát fogadta.

A papírforma hazai győzelmet ígért és a félegyháziak nem is cáfoltak erre rá, negyedóra alatt megnyugtató, négygólos előnyt szereztek, melyet a félidő végére hatra hizlaltak. A második etapban megvolt a lehetőség a vendégek előtt a zárkózásra, hiszen a KHTK több mint tíz percig nem talált a kapuba, azonban a KIKI is sok hibát vétett, így nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz. A végén kilenc gól lett a két csapat közti különbség, 32–23-ra nyert a Félegyháza.

A megyei férfibajnokság második fordulójának rangadóján a Soltvadkerti TE a Kecskemét II. gárdájához látogatott. Az első játékrészben felváltva vezettek a csapatok, de egyik gárda sem tudott kétgólosnál nagyobb előnyt kiharcolni. A második etap elején aztán a hazaiak léptek meg, és ötgólos előnyüket a találkozó végéig tartani tudták, végül 30–25-re győztek.

Férfiak, NB II., Délnyugati csoport: Kalocsai KC–Rinyamenti KC 26–28, Kiskőrösi KS–Dél Takarék Mecseknádasd 29–35, Bajai KSE–MEZDEPO Holler UFC 38–28, PEAC–Kiskunhalas UKSC 40–29.
Délkeleti csoport: Kiskunmajsai KC–Kondorosi KK 27–26.
Bács-Kiskun megyei férfibajnokság: D-V SE Csávoly–Bács­almási PVSE 24–31, Balogh Tészta TVSE–Félegyházi KSC 37–25, Euroscale Kecskemét I.–Tiszaalpári SE 53–22.
Bács-Kiskun megyei női bajnokság: Kecskeméti NKSE II.–Kiskőrösi NKSZSE 26–24, Bácsbokodi NKSE–Soltvadkerti TE-BS PLASTIC 19–23, Balogh Tészta TVSE–Kiskunmajsai KC 28–32, Miklós KC–Nemesnádudvari NKSZE 27–28, Mizse KC–Kalocsai KC 19–35. -b-

(Forrás: BAON)