2024. április 19, péntek - Emma

2019. Június 04. 15:07, kedd | Helyi
Forrás: Szerk.

Családi értékek a XXI. században

E címmel tart mini konferenciát a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete június 13-án 8-14 óráig a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Program:

8:00 - 8:45 óráig Regisztráció

8:55 A megjelentek köszöntése - Tarnóczki Sándorné a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesületének elnöke

Megnyitó - Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató

9:00 - 9:45 Szoptatás, altatás a gyermekágyas időszakban - Gitidiszné Gyetván Krisztina védőnő, perinatális szaktanácsadó

9:45 - 10:30 Az evés mint tünet a család renszerében - Gitidiszné Gyetván Krisztina védőnő, perinatális szaktanácsadó

10:30 - 11:15 Egészségügyi dolgozók szerepe az alhasi szerveinek egészségvédelmében - Kriston Andrea testnevelő tanár, a Kriston módszer kidolgozója, Kriston Intimtorna tréner

11:15 - 12:00 Intim szervek tipikus funkciózavarai, azok oka kismamáknál - Kriston Andrea testnevelő tanár,m a Kriston módszer kidolgozója, Kriszton Intimtorna tréner

12:00 Szünet - vendéglátás

12:30 - 13:15 A csecsemő- és kisgyermekkor 0-3 éves korig. Az önbizalom kialakulásának feltételei. Miért nem tud várni? - A kényeztetésről. - Dr. Kisné Sváb Ildikó krízistanácsadó szakpszichológus.

13:15 - 14:00 Óvodáskor, 3-6 éves korig. Három alapvető családmodell bemutatása: demokratikus-, szigorú- és megengedő családtípusok jellemzői. - Dr. Kisné Sváb Ildikó krízistanácsadó szakpszichológus.

A rendezvény mindenki számára ingyenes és nyitott.

A következő szakmacsoportokba tartozó egészségügyi szakdolgozóknak 18 pont: 1. felnőtt ápolás és gondozás szakmacsoport, 2. gyermekápolás és gondozás szakmacsoport, 11. szülészeti ellátás szakmacsoport, 12. védőnői ellátás szakmacsoport, 17. természetgyógyászat szakmacsoport. Szabadon választható elméleti képzés. Nyilvántartási szám: SZTK-A-21501/2017

A mini-konferencia a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósul meg a NEA-TF-19-Ö-V-0569 azonosítószámú "Nekünk mindenünk a család" című projekt keretében. A program főszervezője Tarnóczki Sándorné, az egyesület elnöke.

(Jelentkezni lehet a 06-70/3211-9488-as telefonszámon vagy a fenyvesivedo@gmail.com e-mail címen).

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.