2024. április 24, szerda - György

2019. Március 26. 08:41, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Díszcsomagoló versenyen mérték össze tudásukat a kereskedő tanulók

Több mint húsz iskola kereskedő és eladó tanulói vettek részt a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája által március 22-én megrendezett országos díszcsomagoló versenyen.

A Városi Sportcsarnokban tartott jeles megmérettetésen a negyven csapat feladata az volt, hogy ízlésük és tudásuk szerint csomagolják be az asztalukon található könyvet, desszertet, különböző amorf tárgyakat, szögletes üveget, illetőleg az iskola tanműhelyében készült termékeket. Így az iskola hegesztő szakmát elsajátító diákjai is képviseltették magukat a versenyen az általuk elkészített gyertyatartók révén – nyilatkozta lapunknak Ágoston Tibor intézményvezető.

Azt is megtudtuk az igazgató úrtól, hogy a diákok nemcsak gyakorlati, hanem elméleti feladatokból is összemérték tudásukat egy környezetvédelemhez kapcsolódó totó kitöltésével.

- Mint minden versenynek, így az iskolánkban megrendezett díszcsomagoló versenynek is kettős célja van. Egyrészt kiváló lehetőség arra, hogy a diákok rutint szerezzenek, kipróbálják magukat a versenyhelyzetben, másrészt pedig ez a rendezvény a szakma népszerűsítését is szolgálja, hiszen mint minden területen, itt is híján vannak a jó az eladóknak és a kereskedőknek – tette hozzá az igazgató.

Az Országos Díszcsomagoló Verseny eredményei:

Amorf tárgyak csomagolásában kiemelkedő teljesítményt nyújtott
Békéscsabaio SZC Zwack József Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája (30. asztal)
A csapat tagjai: Böcsök Vivien – Miczura Amanda – Simon Martina
Felkészítő tanáruk: Vassné Dobra Julianna

Üveg ital csomagolásában kiemelkedő teljesítményt nyújtott
Czeglédi SZC Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskolája (11. asztal)
A csapat tagjai: T. Kiss Dominika – Monori Kitti – Szénási Nikoletta
Felkészítő tanáruk: Sárkány Anna

Gyertyatartó csomagolásában kiemelkedő teljesítményt nyújtott
KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma (36. asztal)
A csapat tagjai: Lövei Boglárka – Nemcsók Martina – Csernyánsczky Boglárka