2024. április 26, péntek - Ervin

2016. Október 19. 11:00, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Emlékezzünk együtt ’56-ra

Mindenkit szeretettel várunk az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 60. évfordulójának Kiskunfélegyházi Rendezvénysorozatára október 18-23 között.

A rendezvényt az „1956-os emlékbizottság” támogatja és „A magyar szabadság éve” elnevezésű programsorozat keretében valósul meg.

Programok:
Tudományos konferencia - Bács-Kiskun ’56/60”

Október 18-19. 10:00
A Városháza Díszterme (Kossuth u. 1.) Köszöntőt mond és a nyitóelőadást tartja Lezsák Sándor az országgyűlés alelnöke

Október 20. 17:00 Irodalmi est – Városi Könyvtár (Szent János tér 9.) „Elpattant láncok” Németh László 1956-os naplójának felolvasó-színpadi előadása Szalóczy Pál Kazinczy-díjas előadóművész közreműködésével

Október 20. 18:00 Emléktábla avatás – Városi Könyvtár (Szent János tér 9.) – Pongrátz Gergely domborművét felavatja dr. Tarjányi József és Bozóki István. Közreműködik: Mező Gábor

Október 21. 18:00 „56 csepp vér” című musical adaptáció – Móra Ferenc Művelődési Központ (Petőfi tér 1.) A Szent Benedek Általános Iskola és Középiskola Kiskunfélegyházi PG Tagintézménye Karinthy Színjátszó Csoportjának előadása

Október 22. 18:00 Szentmise a Szent István templomban az 1956-os forradalom áldozataiért. A misét követően a Constantinum Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Színjátszó Körének bemutatója „Brenner” címmel

Október 23. 16:00 „Brenner János élete” címmel a Constantinum Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Színjátszó Körének bemutatója – Rocktár (Kossuth u. 35.)

Október 23. 17:00 Az 1956-os emlékmű felavatása – Hősök parkja.

A megjelenteket köszönti Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere. Megemlékezést tart Lezsák Sándor, Bács-Kiskun megye 4-es választókerületének országgyűlési képviselője, az országgyűlés alelnöke, a Nemzeti Fórum országos elnöke.

Közreműködnek: Fekete Zoltán, a Móra Ferenc Gimnázium tanára, a Móra Ferenc Gimnázium Mozgásszínháza, a Constantinum Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Színjátszó csoportja.

Az emlékhelyet felszenteli: Hajagos Gyula esperes plébános.

Az emlékezőket megáldja: Hatvani Zsófia református lelkész.

Címkék: 56., emlékezés, forradalom

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot