Hírek
2015. Július 01. 18:56, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Erdély…legalább egyszer….!
A Kiskun Természetbarát SE Túra Szakosztályának számos kirándulásáról írtunk már beszámolót. Sok gyönyörű helyre eljutnak és a költségvetésük igen szerény.
A Kiskun Természetbarát SE Túra Szakosztályának számos kirándulásáról írtunk már beszámolót. Sok gyönyörű helyre eljutnak és a költségvetésük igen szerény. De nem csak ez a vonzereje a turistaklubnak, hanem a jól megszervezett utak és az a kis közösség, amely az évek során kialakult.
Vannak tősgyökeres tagok, vannak akik csak időnként egy-egy utat engedhetnek meg maguknak és vannak olyanok is, akik pusztán kíváncsiságból jelentkeznek a kiruccanásokra. Mondván ez valami más, valami olyan, amit még nem próbáltak. Az eredmény pedig az, hogy közülük nagyon sokan maradnak is, mert mindenkinek van helye a klubban. Itt számít a vélemény, meghallgatást nyernek a javaslatok és elképzelések is.
Épp egy ilyen közös terv fog valóra válni a közeljövőben (augusztus 20-24.), amikor természetjáróink a csodaszép, látnivalókban bővelkedő Erdélybe utaznak.
A Máramarosi havasok, Borsafüred, Lóhavasi vízesés, a Tordai sóbánya, a Tordai-hasadék ugyanúgy szerepel az úticéljuk között, mint a nagybányai ásványmúzeum. Egyszóval olyan látványosságok, amellyel nem lehet betelni és életreszóló élményt adnak mindenkinek.
Az utazásról bővebb információval szolgál:
Kovácsné Marcsi
Tel: 76/460-689, 20/334-5146, kovacs1951@invitel.hu, kovacs1951@freemail.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 12. 08:56, hétfő | Helyi
Vegyes időjárással indul a hét
Az ország több pontján is hosszabb napsütés várható.
2025. Május 11. 14:39, vasárnap | Helyi
Majális a szeretet és az elfogadás jegyében
Immáron 9. alkalommal szervezte meg majálisát a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény a Csanyi úti Idősek Otthonában május 10-én.
2025. Május 11. 11:32, vasárnap | Helyi
Elismeréseket vehettek át mentődolgozók a mentők napja alkalmából
A mentők napja alkalmából országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben, közülük kétszázan az Országházban vehették át kitüntetéseiket - közölte az Országos Mentőszolgálat szombaton az MTI-vel.
2025. Május 11. 09:46, vasárnap | Helyi
A zenebarátok kórusa gondoskodott a vidám tavaszi hangulatról
A Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa Vili Balázs vezényletével vidám tavaszi hangversenyre invitálta az érdeklődőket május 10-én (szombaton) a Móra Ferenc Művelődési Központba.