Hírek
2015. Február 14. 08:15, szombat |
Helyi
Forrás: Adrienn
Farsang - kézművesek módjára

Farsangi mulatságra invitálták az érdeklődőket február 13-án 18 órától a Művelődési Központba. Előtte a délután folyamán kézműves foglalkozáson ki-ki akár még a jelmezét is elkészíthette.
Farsangi mulatságra invitálták az érdeklődőket február 13-án 18 órától a Művelődési Központba. Előtte a délután folyamán kézműves foglalkozáson ki-ki akár még a jelmezét is elkészíthette.
Fantasztikus szemüvegek és különböző kellékek készültek a mulatságra, majd 18 órakor az összes szogos kéz letette az ollót, ragasztót és papít, hiszel elkezdődött a műsor. Gulyás László vándormuzsikus szórakoztatta a nagyédeműt sokrétű műsorszámával, melybe gyereket és felnőttet egyaránt bevont. Kacagástól, zeneszótól és énekléstől zengett a művelődési központ díszterme.
19 órától pedig az Apók Táncával kiteljesedett a farsangi mulatság. A talpalávalót stílusosan élőzene szolgáltatta, Samu Zoltán és barátai nagybőgőn, és hegedűn közeműködtek. Akinek a talpa még mindig bírta a táncot és nem álmosodott el, az 20 órától a Táncházban rophatta tovább.
A farsangi mulatság fénypontját pedig a télboszorka elégetésével érte el. És amennyiben hihetünk a híreknek, akkor ezúttal a művelődési központban valóban elégették a telet és a hétvégén már kora tavaszi napsütésben sütkérezhetünk.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 23. 12:27, szerda | Helyi
Halálos drogpropaganda az online térben
Ez nemcsak tragédia, hanem vészjelzés is. Egy olyan valóságé, ahol az online tér és a közösségi média egyre inkább a droghasználat propagandájának melegágyává válik.
2025. Április 21. 07:16, hétfő | Helyi
Így festették a tojást nagymamáink idejében – ma is működik!
Lila káposzta, hagymahéj, csipkebogyótea – a természet tele van festékanyaggal, csak tudni kell, hogyan használjuk.
2025. Április 21. 07:10, hétfő | Helyi
Húsvéthétfőn napsütéses, kellemes időjárás várható
Általában sok napsütés és száraz idő várható a nappali gomolyfelhő-képződés és a fátyolfelhők mellett.
2025. Április 21. 07:07, hétfő | Helyi
Locsolkodás és húsvéti nyúl - ma a vigasság napja van
Sonka, tojás, locsolkodás – a mai nap a bőséges lakomák, az öröm és vigasság ideje, hiszen a feltámadás fénye már beragyogja az egész világot, a természet pedig megújul, szárba szökik és virágba borul az élet.