2024. április 19, péntek - Emma

Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

2020. április 5. - Virágvasárnap - Az Úr szenvedésének vasárnapja

• A mai nappal elkezdődik a nagyhét. A virágvasárnapi barkaszentelési szertartásról Egyházközségünk youtube csatornáján és facebook oldalán láthatnak összeállítást. A megszentelt barkák a templom előteréből elvihetőek.
  • Nagycsütörtökön, nagypénteken és nagyszombaton este 6 órakor zárt ajtók mögött elvégezzük a szertartásokat. A bekapcsolódáshoz imádságok, elmélkedések olvashatóak a www.magyarkurir.hu honlapon.
  • Nagypénteken délelőtt fél 9-től a naphoz kapcsolódó beszélgetés lesz a Smile rádióban.
  • Nagypénteken délután 3 órától keresztút lesz látható az Egyházközség youtube csatornáján és facebook oldalán.
  • Jövő vasárnap, Húsvét Jézus feltámadásának ünnepén reggel 7 órakor zárt ajtók mögött tartunk szentmisét. Kérjük, hogy ebbe is kapcsolódjanak be.
  • Április 6-tól kezdődik a leendő 1. osztályosok iskolai beiratkozása elektronikus úton. Kérjük az érintett családokat, hogy a többi adatlappal együtt töltsék ki a hitoktatási adatlapot is.
  • A templomok bezárása miatt Egyházközségünk működésének egyik biztos anyagi forrása elmarad, hiszen nincsenek persely adományok. A jelenlegi helyzetben is nyitva van a Plébánia iroda. Akik szeretnének hozzájárulni a Plébánia működéséhez, akár egyházi adó, akár, adomány formájában azokat köszönettel fogadjuk.

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit