2024. április 25, csütörtök - Márk

2019. Szeptember 04. 10:12, szerda | Helyi
Forrás: police.hu

Majdnem egyezett a rendszám

A rendszám utolsó két karakterét megcserélve utazott az M5-ös autópályán.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztály járőrei 2019. szeptember 2-án 13 óra 45 perckor az M5-ös autópályán célzottan ellenőriztek egy tehergépjárművet.

A rendőröknek feltűnt az intézkedés során, hogy a kamion elején és hátulján található rendszámok nem egyeznek, azok utolsó két karaktereit megcseréltek.

Az alvázszámmal történt egyeztetést követően megállapítható volt, hogy a hátsó rendszám valós. A jármű fülkéjének átvizsgálása során megtalálták az első – eredeti – rendszámot is.

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságon a sofőrrel szemben egyedi azonosító jellel visszaélés miatt indult nyomozás.

A sofőr az eltérő rendszámokat kihasználva az útdíjat több esetben nem fizette meg, ezért a rendőrök büntetőfeljelentést tettek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal felé költségvetési csalás vétség elkövetésének gyanúja miatt, továbbá közigazgatási feljelentésekkel éltek az illetékes hatóság felé.

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot