2024. április 23, kedd - Béla

2018. December 17. 13:53, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Minden évben várjuk a Zenebarátok Kórusának adventi hangversenyét

Idén december 16-án, Kodály Zoltán születésnapján tartotta adventi hangversenyét a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa.

A Szent István Templom méltó helyszínéül szolgált a csodálatos karácsonyi hangversenynek, melynek zenei repertoárját a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vonós- és kamarazenekara Hegyesi Judit vezetésével, Bolla Julianna zongorakíséretével és Nagyné Mészáros Erika szólóéneke színesítette.

A hangverseny ünnepváró dalaival nemcsak a Karácsony bensőséges hangulatát idézték meg a fellépők, hanem a háromszoros Kossuth-díjas magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató, Kodály Zoltán emléke előtt is tisztelegtek. De csengtek-bongtak a dalok a legendás kórusvezetőnek, a félegyházi kóruskultúra megteremtőjének, Kapus Béla karnagynak is, aki 90. születésnapját ünnepelte idén.

(Fotók: Félegyházi Közlöny)