2024. április 25, csütörtök - Márk

2019. Február 11. 10:43, hétfő | Helyi
Forrás: Rózsa Pál

Nagy sikert arattak a mezgések a budapesti Mangalica Fesztiválon

Budapesten a belváros szívében a Szabadság téren idén 12. alkalommal rendezték meg a Mangalica Fesztivált, melyen a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképzőiskola is képviseltette magát.

Mezgé standon 23 féle, kiváló minőségű mangalica terméket kínáltak, amelyek Kiskunfélegyházán, Mártírok u. 1. szám alatti MEZGÉ mintaboltban is megvásorolhatók.

A több mint 30 féle termelői termékből álló, leglátványosabb standot a kiskunfélegyházi iskola állította fel.

A Mezgé I. helyezést ért el hússajt katagóriában, melyet neves, 14 főből álló zsűri értékelt. Nagy István agrárminiszter adta át a serleget és külön gratulált az iskolában folyó kiemelkedő szakmai munkáért.

Az ország egyetlen iskolája aki részt vesz ilyen országos szintű megmérettetésen.

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot