2024. április 26, péntek - Ervin

2019. Április 13. 16:00, szombat | Helyi
Forrás: Szegedi Hírhatár

Szeri Húsvét kicsiknek és nagyoknak az ópusztaszeri Emlékparkban

Megismerheti és át is élheti az igazi húsvéti hagyományokat az ópusztaszeri Emlékparkban, 2019. április 21-22-én.

A Szeri Húsvét kicsiknek és nagyoknak is kellemes kikapcsolódást ígér, felejthetetlen környezetben.

A skanzen utcáján sétálva húsvéti tojásfestés, kalácssütés, ételszentelés, régimódi locsolkodás, bábszínház, mesekert, lovaskocsizás, népzene és néptánc várja a rendezvényre érkezőket. A Nomád Parkban X. századi tevékenységeket próbálhatnak ki, lőhetnek íjjal, emellett lesz kézi orsózás, rokkázás és szalagszövés is. A Lovaspályán a Lovasbemutató keretén belül megismerhetik a nomádok félelmetes harcmodorát, fegyvergyakorlatait és lovasjátékait. A Puszta Háza kiállításaival a természet értékeit mutatja be, a Madármegfigyelési nap keretében solymász- és méregkereső kutya bemutató is látható lesz.

Az állandó és időszaki kiállítások mellett, megnyílik a Hungarikum tárház új kiállítása „A szegedi halasbicska és a késesmesterség” címmel.

Címkék: Ópusztaszer, húsvét

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében