2024. április 19, péntek - Emma

2019. Április 02. 16:31, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Tavaszi Virágünnep

A Móra Ferenc Művelődési Központ és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata mindenkit szeretettel vár április 27-én 8-14 óráig a Korona utcába Dísznövény bemutatóra és vásárra.

A Tavaszi Virágünnep programjai:

• kertészeti tanácsadás a kitelepült Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola standjánál
  • virágadomány-gyűjtés a helyi óvodák, általános iskolák és középiskolák részére
  • a rendezvény ideje alatt „zöld segítő” diákok közreműködése
  • a Kiskunfélegyházi Képző- és Iparművészek Egyesületének szabadtéri alkotóműhelye
  • Szavazni lehet a 2020. évi „Miénk itt a tér” szabadtéri kiállítás fő témájára
  • Wesel Hugo Fotókör tagjainak alkalmi kiállítása
  • 10:00 órakor köszöntőt mond: Csányiné Pap Andrea polgármesterné asszony

Fellépő művészeti csoportok:

• 10:15 Silver Step Táncstúdió
  • 10:45 Barátság Énekkar
  • 11:00 Félegyházi Népdalkör

Kilencedik alkalommal hirdeti meg a helyi önkormányzat és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület a Virágos Félegyházáért városszépítő felhívását.
Jelentkezési lap letölthető a ww.kiskunfelegyhaza.hu oldalról, vagy igényelhető és leadható a Móra Ferenc Művelődési Központban, a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban és a Tourinform irodában.

A rendezvény a TOP-2.1.2-15-BKI-2016-00004 azonosító számú projekt keretében valósul meg.

(Fotó: 2018. évi archív - Fábián Adrienn - infokiskunfelegyhaza)

Címkék: virágünnep

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit