2024. április 24, szerda - György

2017. November 11. 09:30, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Ünnepi műsorral és ajándékkal ismerték el a szociális dolgozók munkáját

Városvezetésünk a Szociális Munka Napja alkalmából rendezett ünnepséget november 10-én a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében.

Osztani magad: - hogy így sokasodjál;
kicsikhez hajolni: - hogy így magasodjál;
hallgatni őket, hogy tudd a világot;
róluk beszélni, ha szólsz a világhoz.
Széjjel szóródni - eső a homokra -
sivatagnyi reménytelen dologra
s ha nyár se lesz tőled - s a táj se zöldebb:
- kutakká gyűjt a mély: - soká isznak belőled!

Görög Anita, városvezetésünk oktatási- és közművelődési referense Váczi Mihály gondolataival nyitotta meg a jeles eseményt.

Ezt követően külön köszöntötte Balla László alpolgármestert, dr. Füstös Magdolna aljegyzőt, dr. Sipos Krisztina járási hivatalvezetőt, dr. Nánási Évát a járási hivatal hatósági és rendügyi osztályvezetőjét, dr. Ónodi Izabellát a Művelődési és Szociális Bizottság elnökét, a képviselőtestület valamennyi megjelent tagját, az intézményvezetőket és a szociális ágazatban dolgozó valamennyi kedves vendéget.

Balla László alpolgármester e gondolatokkal nyitotta meg a városi ünnepséget:
- Ebben az évben örömmel mondhatjuk, hogy születésnapot ünneplünk, hiszen 20 éve annak, hogy nov. 12-ét a szociális munka napjaként tartjuk számon világszerte. Annak az ágazatnak a dolgozóit köszöntjük ma, akik a születéstől az elmúlásig minden fontos pillanatban jelen vannak életünkben. Türelemmel, önzetlenséggel, elhivatottsággal szolgálják a társadalom valamennyi rétegét, legyen szó akár szeretetteljes gondozást igénylő kisgyermekekről, beteg és elesett idősekről, otthonukat elvesztett családokról, vagy speciális figyelmet és törődést igénylő fogyatékos embertársainkról.

A köszönő gondolatokat követően Balla László alpolgármester és dr. Ónodi Izabella, a Művelődési- és Szociális bizottság elnöke elismerő oklevéllel és virággal köszönte meg azok munkáját, akik a legtöbb ideje, és fáradtságot nem ismerő munkával járultak hozzá intézményeik munkájához.

A köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért oklevelet kapott:

Daróczi Magdolna – gondozónő, Lukács Jánosné - kisgyermeknevelő.

A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet kapott:

Zsibritáné Megyesi Erika – házigondozó, Cseri Andrásné – technikai dolgozó, Páli Lászlóné – kisgyermeknevelő, Dencs Istvánné – háigondozó, Pintér Lászlóné – vezető gondozónő, Dénesné Csenki Gabriella – gondozónő, Ráczné Szabó Miklósné – gondozónő.

A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet kapott:

Csányi Zoltán Lászlóné – kisgyermeknevelő, Nemes Gyöngyi – kisgyermeknevelő.

Az önkormányzat dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, önzetlen odaadással végző dolgozókat.

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

Pintér Jenő – tanyagondnok, Fekete Katalin – házigondozó, Stír Éva – gondozó, Kiss Ildikó – szociális étkeztetés felelőse, Fekete Judit – tanyagondnok, Serfőző Istvánné – tanyagondnok, Gulyás Csilla – gondozónő, Szécsényi Mónika – bér- és munkaügyi előadó.

A Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

Gondi Kálmánné – CSÁO szakgondozó, Dencs István Józsefné – konyhai kisegítő, Hefkó Melinda – kisgyermeknevelő, Kerekes Ágnes – kisgyermeknevelő, Kis Ferenc Józsefné – bölcsődei dajka, Mikola Jánosné – kisgyermeknevelő, Gulyásné Nagy Viktória – kisgyermeknevelő, Konczné Szalai Judit – kisgyermeknevelő, Feketéné Kovács Zsuzsanna – kisgyermeknevelő, Klinkóné Seres Klára – kisgyermeknevelő, Nemcsokné Csányi Olga – családsegítő, Buknicz Ildikó – szociális és mentálhigiénés munkatárs és Dolicsek Erzsébet – gazdasági ügyintéző.

Az ünnepséget Csordás Tibor zenész kellemes hangulatú műsora színesítette, illetve Gombás Bende, a Móra Ferenc Gimnázium tanulója Jóság síró vágya című Ady vers elszavalásával emelte pátoszivá.