2024. április 16, kedd - Csongor

2020. Január 16. 17:04, csütörtök | Helyi
Forrás: petofiszallas.hu

Vízkereszti koncert és táncház Petőfiszálláson

Az idei, III. Vízkereszti koncerten majd' hetven énekes lépett színpadra Petőfiszálláson.

A népi és gregorián dallamokat Dr. Medgyesy Norbert kommentálta, szőtte egységgé melynek köszönhetően kiemelkedően színvonalas műsor hangzott el.

Közreműködtek: Dr. Medgyesy Norbert, Rudolf Krisztina és Kocsis Csaba egyházzenészek, a Schola Sancti Pauli (a pécsi pálos szkóla) Fodor Gabriella vezetésével, Farkas Domonkos és a Gödöllői Premontrei Szkóla tagjai, a biatorbágyi Szűz Mária Szent Neve Szkóla Szabó Ágnes vezetésével, a félegyházi Szent István Kórus Fazekas Tamás karnaggyal, Kis Bálint, Nemcsics Kinga népi énekes sándorfalvi citerás és énekes tanítványaival, Takács Rita népi hegedűművész és tanár, Ónodi András Máté telerős, Gáll Viktória Emese Ringató foglalkozásvezető és kobzos, Walch Márton dobos, Toldi Níla népi énekes, valamint a Pálosszentkúti Szűzanya Virágoskertje Szkóla.

Köszönet illeti Petőfiszállás Önkormányzatát, hogy támogatásukkal vacsorával kínálhatták a jelenlévőket, és Manninger Vilmosnak, hogy megfőzte azt.

Az estét fergeteges táncház zárta a Rozsdamaró zenekarral, Jánosi Ágnessel és Varga Andreassal, melyet az Emberi Erőforrások Támogatáskezelő pályázata tett lehetővé.

Ezúton is köszönet minden apróbb és nagyobb segítségért, a fent felsoroltakon túl minden személynek.

Tarjányi Tamásné Lencsi
szkólavezető