Hírek
2019. Február 25. 19:40, hétfő |
Helyi
Forrás: Adrienn
A kommunista diktatúra áldozatainak emléke örök
Városunk február 22-én a vasútállomás előtti Návay-emlékműnél tartott ünnepségen tisztelgett a kommunista diktatúra áldozatainak emléke előtt.
– Mintegy húsz éve annak, hogy február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezünk. Azokra a honfitársainkra, akiket a kommunista rendszer koholt vádak alapján a halálba küldött, akik kényszermunka táborokban vagy kegyetlen kivégzés által vesztették életüket, akiket a rezsim testileg és lelkileg meghurcolt és megnyomorított. Akiknek sikerült életben maradniuk, még ma is itt élhetnek közöttünk, emlékeikben őrzik a borzalmakat és szörnyűségeket, emlékeztetnek bennünket arra, hogy igenis megtörtént a megtörténhetetlen, amikor a zsarnokság, a diktatúra győzött az igazság és szabadság felett – mondta köszöntőjében Balla László alpolgármester.
Az alpolgármester beszédét követően Tasi Judit a KSZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Szakgimnáziumának igazgatónője osztotta meg gondolatait a megjelentekkel:
– Azért állunk itt a Návay-emlékmű előtt, hogy a kommunizmus áldozatai előtt tisztelegjünk. 30 évvel vagyunk túl a rendszerváltáson, gyorsan távolodunk el ettől a kortól. A mai Magyarország lakosainak fele még meg sem született, vagy gyermek volt a rendszerváltás előtt. Fontos, hogy képesek legyünk higgadtan és felelősen nézni a korszak hibáira, felelőtlen döntéseire, súlyos tévedéseire és embertelen bűneire is. Csak így kerülhetjük el azt, hogy mértéktartás helyett a „kádári cukorvilágra”, vagy éppen csak a kínra, a táborra, a félelemre emlékezzünk. Egyik sem helyes. A részrehajlás tévedéshez, a tévedés szembenálláshoz, a szembenállás gyűlölethez vezet. A történelem legnagyobb tragédiája, hogy újra és újra elkövetjük ezeket a hibákat, bűnöket. Ez a megemlékezés erősítse meg bennünk azt a gondolatot, hogy soha nem követjük el újra azt az ostobaságot, amit kommunizmusnak hívnak.
Az ünnepi beszédeket követően a megemlékezésen résztvevők elhelyezték tiszteletük koszorúit és mécseseit az emlékmű lábánál.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 20:31, vasárnap | Helyi
Szijjártó Péter és Lezsák Sándor közös pódiumbeszélgetést tartott Kiskunfélegyházán
2025. Április 25. 08:18, péntek | Helyi
Hajnali razzia, drog a kocsiban, díler a diszkóban
Négy fiatal bukott le kábítószerrel Kiskunfélegyházán. A rendőrök nemcsak a tiltott szert, hanem az eladót is megtalálták, és még aznap hajnalban elfogták egy szórakozóhelyen.
2025. Április 24. 13:56, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Április 24. 11:45, csütörtök | Helyi
A szombati Tavaszi Virágünnepen elmarad minden zenés, táncos program
A Nemzeti Gyásznapra való tekintettel idén a Tavaszi Virágünnepen elmarad a nyitóbeszéd és minden zenés, táncos program.