Hírek
2017. Október 11. 09:52, szerda |
Helyi
Forrás: Adrienn
Két új játszóteret is birtokba vehettek a gyerekek
Egy városközponti és egy Kossuthvárosi játszópark átadására került sor október 10-én (kedden), mely szintén a Félegyháza újjáépül program keretei között újulhatott meg.
A Bercsényi utcán, a víztorony mellett lévő park már régóta kínálkozott arra, hogy méltó játszóhelyet nyújtson a gyerekeknek. A kerítéssel körülvett játszóligetet modern és biztonságos játszóeszközök, ivókút és kiülő pavilon is színesíti, kellemes zöldövezeti pihenő- és játszóhelyet biztosítva gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Dr. Kiss Ákos Csaba a térség önkormányzati képviselője az átadás kapcsán elmondta, hogy a játszótér nemrégiben szinte illegális szemétlerakóként funkcionált. Az itt élők igényeit és érdekeit felmérve, arra az elhatározásra jutottak, hogy a legcélszerűbb lenne egy szép ligetes játszóteret kialakítani, amely egyúttal egy újabb kikapcsolódásra szolgáló zöldfelület lehetne városunkban.
A munkálatok mára már teljesen befejeződtek, a terület körbekerítése, a parkosítás megtörtént és a szép játszóeszközök vidám szórakozásra várják a gyerekeket. S miután Csányi József polgármester és dr. Kiss Ákos Csaba a nemzeti színű szalagot átvágta, az ünnep alkalmából műsort adó Bercsényi Utcai Óvoda gyermekei már birtokba is vehették a pihenő- és játszóhelyet.
Ugyanezen a napon a városközpontban egy másik játszótér is átadásra került. A Kazinczy utcában lévő játszóparkban már régóta sok gyermek jár kikapcsolódni, de eszközei már nagyon elavultak voltak és a környezete is az idők folyamán elévődött. A Félegyháza útjainak, középületeinek, parkjainak való megújítását, modernizálását célzó program keretében ezt a játszóteret is újjávarázsolták. A modern, szép és biztonságos játszóeszközök mellett a kerítés is megújulhatott, így nemcsak a gyerekeknek szolgál kiváló kikapcsolódási helyként, hanem a városrész színes foltját is alkotja ezentúl. Miután Csányi József polgármester és Szamosi Endre a körzet önkormányzati képviselője a nemzeti színű szalagot átvágták, a Dózsa György úti óvodások ünnepi műsorral köszönték meg játszóhelyüket. A dalos-táncos előadást követően pedig boldogan vették birtokba a játszóeszközöket.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi
18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult
A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.
2025. Április 15. 08:11, kedd | Helyi
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi
A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait
Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.
2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi
Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap
Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.