2024. április 18, csütörtök - Andrea

A Libafesztivál tömegeket vonzott már a megnyitón
2014. Szeptember 06. 06:04, szombat |

A Libafesztivál tömegeket vonzott már a megnyitón

Idén 16. alkalommal kerül megrendezésre a Libafesztivál városunkban. Rendívül nagy érdeklődés kísérte a műsorokat már a megnyitó délutánján.

Potyogtak a pontyok
2014. Szeptember 05. 15:34, péntek |

Potyogtak a pontyok

Húsz mázsa méretes pontyot telepítettek tegnap az Alpári Holt-Tiszába. A pikkelyeseket Szajolból hozták.

Jól mennek a dolgok a kutyamenhelyen
2014. Szeptember 05. 10:52, péntek |

Jól mennek a dolgok a kutyamenhelyen

Rendben és sikeresen ment az átállás a Csólyosi úti kutyamenhelyen. A létesítmény új gazdája a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány az elmúlt három hónap alatt bebizonyította, hogy jól döntött a város önkormányzata.

Egy fiatalember szenvedett égési sérülést a kiskunfélegyházi húsipari tanüzemben.
2014. Szeptember 05. 10:00, péntek |

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya indított nyomozást foglakozás körében elkövetett veszélyeztetés vétség elkövetésének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen.

Természet a falakon
2014. Szeptember 05. 08:28, péntek |

Természet a falakon

Kürti Lászlóné, a Holló László Képzőművészkör tagja alkotásaiból nyílt kiállítás szeptember 4-én a Szakmaközi Művelődési Házban

A mustgáz veszélyei
2014. Szeptember 04. 12:03, csütörtök |

A mustgáz veszélyei

A szüret kapcsán a mustgáz veszélyeire hívjuk fel a figyelmet. Hasznos tanácsokkal szolgálunk a fulladás megelőzésére, de az is kiderül, mit kell tenni, ha már megtörtént a baj.

Gasztronómiai előadással kezdődik a XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál
2014. Szeptember 04. 10:31, csütörtök |

Gasztronómiai előadással kezdődik a XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál

Gasztronómia a Monarchiában címmel tart előadást ma (szeptember 4-én) a Kulturális Szalon előadássorozatában Ács Imre a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Munkában a szárzúzó
2014. Szeptember 04. 10:29, csütörtök |

Munkában a szárzúzó

Folytatódik a külterületei utak rendbetétele. A szárzúzó gép jelenleg az I. kerületben dolgozik. A munkát a területileg illetékes mezőőr, Tóth László koordinálja, kikérve a külterületi lakosok véleményét.

Tájékoztató az önkormányzati képviselők és polgármester választásáról
2014. Szeptember 04. 08:37, csütörtök |

Tájékoztató az önkormányzati képviselők és polgármester választásáról

A 2014. október 12-én tartandó helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választásán a választópolgár a szavazás jogát lakóhelyén vagy bejelentett tartózkodási helyén gyakorolhatja.

Díszpolgár lett a polgármester
2014. Szeptember 04. 08:34, csütörtök |

Díszpolgár lett a polgármester

Bugacon – a helyi rendelet szerint – négyévente egy személy kaphatja meg a díszpolgári címet. Idén azonban a javaslatok felülírták a szabályozást.

Testvérvárosi találkozó Tordán
2014. Szeptember 04. 08:33, csütörtök |

Testvérvárosi találkozó Tordán

A XIV. alkalommal megrendezett tordai városnapokhoz csatlakozóan, az „Európa a polgárokért” program keretében került sor Torda testvérvárosainak találkozójára.

Szárnyal a Gardrób Tuning a Libafesztiválon
2014. Szeptember 04. 07:00, csütörtök |

Szárnyal a Gardrób Tuning a Libafesztiválon

Szombaton 9 órától a Libafesztivál keretében különleges programmal várja a Natura Hungarica Alapítvány a város apraját – nagyját a Petőfi téren.