2024. április 25, csütörtök - Márk

Takarítják az esővíz elvezető árkokat a Kossuthvárosban
2014. Szeptember 08. 14:53, hétfő |

Takarítják az esővíz elvezető árkokat a Kossuthvárosban

Három utcában teszik rendbe a közmunkaprogram keretében a csapadékvíz elvezető árkokat a Kossuthvárosban.

A Koppányok Szegeden is helytálltak!
2014. Szeptember 08. 10:09, hétfő |

A Koppányok Szegeden is helytálltak!

2014. szeptember 7-én vasárnap rendezték a Vándorzászlóért íjászversenyt. A Szegedi Szittyák a Rabi majorban színvonalasan megrendezett versennyel várták a zászló fél évre való birtoklásáért küzdeni vágyó csapatokat.

Tartson valóban örökké
2014. Szeptember 07. 13:45, vasárnap |

Tartson valóban örökké

Amikor összeházasodunk, biztosak vagyunk benne, hogy ez örökre szól. De ez a néhány egyszerű tipp segíthet abban, hogy valóban soha ne váljanak külön az útjaink!

Magabiztos győzelmet aratott a KHTK
2014. Szeptember 07. 12:10, vasárnap |

Magabiztos győzelmet aratott a KHTK

A megyei labdarúgó bajnokság 4. fordulójában a Kecel FC csapata látogatott az előző szezon bajnokához. A vendégek az előző fordulóban értékes győzelmet arattak a HÍD SC ellen.

Megvan a Guinness rekord
2014. Szeptember 06. 19:27, szombat |

Megvan a Guinness rekord

A XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál egyik fő látványossága a 100 méter hosszú töltött libanyak volt, mellyel Guinness rekordot döntött a Királyi Szakácsok csapata.

Gyerekszínház, sakkverseny, népdalénekesek...fesztiválozik a város
2014. Szeptember 06. 14:07, szombat |

Gyerekszínház, sakkverseny, népdalénekesek...fesztiválozik a város

Fantasztikus a hangulat a XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál színhelyein. Rengeteg nézelődőt, szórakozni vágyót vonzanak a színes programok a városközpontba.

Kerékpáros városbejáró túra
2014. Szeptember 06. 12:02, szombat |

Kerékpáros városbejáró túra

A XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretein belül kerékpáros városbejáró túrát szerveztek Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatójának vezetésével.

Ínycsiklandó illatok a városközpontban
2014. Szeptember 06. 11:09, szombat |

Ínycsiklandó illatok a városközpontban

Már reggel 8 órakor sürögtek-forogtak, aprították a hagymát, készítették elő a hozzávalókat a főzőverseny résztvevői.

Szakmai konferencia a tenyésztőknek
2014. Szeptember 06. 11:07, szombat |

Szakmai konferencia a tenyésztőknek

A libafesztiválhoz kapcsolódóan idén is megrendezték a libatenyésztők szakmai konferenciáját. A tanácskozáson jeles előadók az elkövetkező időszak fejlesztési lehetőségeiről, az uniós és hazai pályázati irányzatokról szóltak.

Potyogtak a pontyok
2014. Szeptember 06. 11:03, szombat |

Potyogtak a pontyok

Húsz mázsa méretes pontyot telepítettek a napokban az Alpári Holt-Tiszába. A pikkelyeseket Szajolból hozták.

Hordómustra a jó borért
2014. Szeptember 06. 11:00, szombat |

Hordómustra a jó borért

Az egészséges, hibátlan bor készítésének alapvető kelléke a tiszta hordó. Még a rendszeresen kénezett hordót is vizsgáljuk át használatba vétel előtt.

Tárt kapukkal vár a Matyóföld  rózsái kiállítás
2014. Szeptember 06. 06:29, szombat |

Tárt kapukkal vár a Matyóföld rózsái kiállítás

Szeptember 5-én a Művelődési Központ Aulájában népművészeti kiállítás nyílt "Matyóföld rózsái" címmel.