2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

2024. Július 18. 14:47, csütörtök | Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Tűzből mentették a menhelyi kutyákat

Több tucat állatot mentettek meg a kiskunfélegyházi rendőrök a katasztrófavédőkkel és katonákkal közösen.

Mezőtűzről érkezett hír a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányságra július 16-án délután, és az is kiderült, hogy a lángok átterjedhetnek a környező tanyákra, valamint az egyik közeli kutyamenhelyre. Azonnal a helyszínre vonult több rendőri egység – Gyarmati Richárd r. főtörzsőrmester, Mészáros József r. főtörzsőrmester, Iványi Zsolt r. főtörzsőrmester és Mészáros Sándor r. őrmester –, hogy segítsék a katasztrófavédelem munkáját. A lángokra és a füstre felfigyeltek szolgálatból hazatartó katonák is – a 38. Területvédelmi Zászlóaljból Gáspár Koppány, Nagy Károly, Matos Márton Gábor és Petrovics Mátyás honvédek –, akik szintén nem haboztak, rögvest megálltak segíteni. Az összehangolt csapatmunka eredményeként a kutyamenhely minden lakóját sikerült kimenekíteni, és szerencsére senki sem sérült a tűzesetben.

2024. Szeptember 07. 17:25, szombat | Helyi

A két új magyar katonai szállítórepülőgép közül az első leszállt Kecskeméten

Megérkezett a kecskeméti repülőbázisra az első magyar KC-390 katonai szállítórepülőgép.

2024. Szeptember 07. 17:24, szombat | Helyi

Idén is megrendezik az ingyenes közösségi túranapot, a Kéktúrázás Napját

A Magyar Természetjáró Szövetség szokás szerint október második szombatján rendezi meg a közösségi túranapot, amely immár az 5. lesz.

2024. Szeptember 07. 08:47, szombat | Helyi

Vásár lesz vasárnap Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. szeptember 8. (vasárnap).

2024. Szeptember 06. 10:57, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások a Libafesztivál ideje alatt

Szeptember 11-én 19 órától szeptember 15-én 16 óráig a következő lezárásokra kell számítani.