2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2018. Június 02. 12:02, szombat | Helyi
Forrás: hazipatika.com

10 dolog, amely megóvhat a ráktól

A World Cancer Research Fund kutatása szerint bizonyos életmóddal kapcsolatos döntések akár 40 százalékkal is csökkenthetik a rákbetegség kialakulásának esélyét.

Sok az átfedés a legfrissebb ajánlás, illetve a 10, valamint 20 évvel ezelőttiek között, viszont a mostaniak részletesebben szólnak arról, hogy milyen életmóddal kapcsolatos dolgok esnek latba legnagyobb súllyal a rákbetegségek kialakulásakor. Felsorolnak 10 olyan konkrét dolgot is, amellyel az egyes személyek csökkenthetik az esélyét, hogy rákbetegek legyenek.

Ezek mind olyan dolgok, amelyek hatékonyságát tudományos kutatások, hivatalos szakmai eredmények is megerősítik. Legalább 12 rákfajta kialakulására hajlamosíthat például a túlsúly és az elhízás, többek között májrákra, petefészekrákra, prosztatarákra, gyomorrákra, nyelőcsőrákra, hasnyálmirigyrákra, illetve méhrákra is.

Így tehetünk a rák ellen

A rákbetegségek megelőzését nagyban elősegíthetik a következők:

• Egészséges testsúly fenntartása.
  • Több séta, kevesebb ülés.
  • Sok teljes kiőrlésű gabonaféle, zöldség, gyümölcs és hüvelyes fogyasztása.
  • A vörös húsok, illetve feldolgozott húsipari termékek fogyasztásának csökkentése.
  • A cukros üdítőitalok fogyasztásának csökkentése.
  • Az alkoholfogyasztás mellőzése.
  • Tisztában lenni vele, hogy a táplálékkiegészítők szedése nem véd meg a ráktól.
  • A csecsemők anyatejes táplálása 6 hónapos korukig.
  • Rákdiagnózis után a pontos kezelési terv betartása és szükség esetén teljes körű életmódváltás a fenti ajánlások betartásával.

A legnagyobb hangsúlyt a szakemberek a testsúly kordában tartására és az alkoholfogyasztás csökkentésére, illetve elhagyására helyezik.

Címkék: egészség, rák ellen

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.