2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Február 09. 16:00, hétfő | Helyi
Forrás: femina.hu

2015 legfurább gyereknevei

Már ezek is adhatóak az újszülötteknek..

Régen ugyan divat volt, ma már kevésbé divat úgy hívni a gyermeket, mint a szülőjét, most sokkal inkább számít a hangzás, a becézhetőség, illetve az egyediség az utónévválasztáskor.

Bár ma is vannak felkapott keresztnevek - mint a Zalán, a Hanna vagy a Csenge -, mivel a szülők számára egyre fontosabb, hogy gyermekük különleges nevet kapjon, százával érkeznek a névadási kérelmek a Magyar Tudományos Akadémiához, és bizony rengeteget be is fogadnak, még ha némelyik furcsa is kicsit. Gyümölcsök, fogalmak, jelzők és helységnevek is helyet kapnak ugyanis évről évre az utónévkönyvben.
A legfurcsább új nevek

2015-ben az újszülötteket már egészen váratlan nevekkel keresztelhetik meg. 2014-ben újonnan befogadott, ám kicsit furcsának nevezhető nevek a palettán: Fehér, Színes, Balzsam, Sudár, Remény, Béke, Áldás, Ozora, Móka, Dió, Fahéj, Gesztenye, Szeder, Ében, Hárs és Március - de vannak még ezeken kívül is meglepő hangzásúak, mint a Küne, az Ata, a Sáfély, a Létó vagy a Zejnep. Vajon idén milyen nevekkel bővül majd az utónévkönyv? Jövő ilyenkor már tudni fogjuk.

A jelenleg adható utónevek teljes listáját ezek alatt a linkek alatt találod:

Fiúk:

Lányok: