2024. április 23, kedd - Béla

2023. Június 05. 19:41, hétfő | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Bicaj-ricsajon az Iligy Holda

Jeleskedett az országos közlekedési versenyen a Batthyány iskola csapata.

A Batthyány Lajos Általános Iskola Iligy Holda csapata az előkelő 4. helyet szerezte meg a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Baleset-megelőzési Bizottság által 2023. május 31-június 01. között, a nyíregyházi Kis Vakond Gyermektáborban megrendezett Bicaj-ricsaj közlekedési csapatverseny országos döntőjén.

A kétnapos versenyen az egész ország területéről 10 négytagú csapat vett részt, amelyeket 7-8.osztályos diákok alkottak. A megmérettetés célja a gyerekek közlekedésbiztonságának fokozása, közlekedési ismeretük bővítése, valamint kerékpáros ügyességi tudásuk fejlesztése volt. A teljesítendő feladatok között elméleti és gyakorlati versenyszámok szerepeltek, illetve játékos, szórakoztató feladatok is a megmérettetés részét képezték.

A csapat tagjai: Varga Attila, Nyiki Krisztián, Gazdik Bálint, Bálint Milán
Felkészítő: Fekete Imre