2024. május 12, vasárnap - Pongrác

• hétfőn Sienai Szent Katalin szűz és egyháztanító emléknapja,
  • szerdán Munkás Szent József emléknapja
  • csütörtökön Szent Atanáz püspök és egyháztanító emléknapja
  • pénteken Szent Fülöp és Jakab apostolok ünnepe lesz.

Hétfőn este 17:30 órakor Biblia óra lesz a közösségi házban, várjuk szeretettel a testvéreket. Utána a Szent József Kör találkozója lesz 18:30 órától.
Májusban minden esti szentmise előtt fél 6-tól imádkozzuk a Loretói litániát, kérve a Szűzanya közbenjárását.

A héten lesz elsőpéntek, 24 órás szentségimádást tartunk reggel 6 órától, a férfiak zarándoklata Pálosszentkútra délután 17 órakor indul az Ótemplomtól. Másnap elsőszombaton az esti szentmise előtt 17:30 órától a litániát imádkozzuk.

Esküvő a héten: szombaton 15:45 órakor házasságot köt templomunkban dr. Kis Balázs és dr. Nógrádi Katalin.

Május 5-én vasárnap a fél 11-es szentmisében lesz templomunkban a BÉRMÁLÁS, melyre Érsek úr érkezik, hogy kiszolgáltassa a szentséget. Hívjuk a testvéreket a közös ünnepre!

Május 11-én szombaton a két plébánia közös MAJÁLIST szervez a Városi Parkerdő kis tisztásán, délelőtt 9 órától. Ebédet ingyen biztosítunk, de a szervezés miatt a részvétel jelentkezéshez kötött. Jelentkezni május 5-ig lehet a sekrestyében és a plébánián hivatali időben. Várunk mindenkit nagy szeretettel.

Május 12-én Urunk mennybemenetelének ünnepén fél 11-es szentmisében lesz egyházközségünkben az ELSŐÁLDOZÁS. Imádkozzunk az elsőáldozó gyermekekért.

Az adóbevallások idején kérjük a testvéreket, hogy adójuk 2x1 százalékáról szabadon döntve, lehetőségük szerint támogassák a Magyar Katolikus Egyházat és az Ótemplom Alapítványt. Részletek a szórólapokon és a hirdetőtáblán.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. május 12. – Urunk mennybemenetele főünnep

2024. Május 12. 09:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 12. - URUNK MENNYBEMENETELE

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.