2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2015. Február 03. 17:00, kedd | Helyi
Forrás: femina.hu

3 szívmelengető recept Valentin napra

Lepd meg a párodat egy olyan ajándékkal, aminek biztosan örülni fog! Főzz neki valami finomat!

Közeleg a Valentin nap, és bár sokak számára ez inkább teher, mint öröm. Nem könnyű minden évben valami új dologgal meglepni a párodat, de egy biztos: A férfi szívéhez a hasán át vezet az út.

Valentin napi vörös rózsák

Egy desszert, amit igazából mindenki kapni szeretne. Egy picit macerás elkészíteni, de a végeredmény mindenért kárpótol majd.

A tésztához:

1 pohár liszt (2,5 dl)
fél pohár búzadara
0,5 dl olaj
0,5 dl natúr joghurt
6 dkg puha margarin
fél csomag sütőpor
piros ételszínezék
Pici tejföl, ha szükséges a tésztát lazítani

A sziruphoz:

1,5 pohár cukor
1,5 pohár víz
fél citrom leve

A közepébe:

törökmogyoró, mandula vagy dió (mi sima mogyorót használtunk)

Elkészítése:

A lisztet, a darát és a sütőport összekeverjük, majd hozzágyúrjuk a többi hozzávalót. Hideg helyre tesszük a tésztát, különben nehéz lesz vele dolgozni. A szirup hozzávalóit összeforraljuk, majd lehűtjük. A tésztát kinyújtjuk 2-3 mm vastagra, majd egy ivópohár segítségével köröket szaggatunk belőle. 6 db korongot sorba teszünk és a képen látható módon elhelyezzük bele a mogyorót.

Ezt feltekerjük majd kettévágjuk. Picit megigazítjuk, hogy szépen nézzen ki. 180 fokon, körülbelül 20 percig sütjük, majd a végén a sziruppal megöntözzük.

Virsliszívben sült tojás

1 virsli
1 tojás
1 tk olaj
1 csipet só
1 csipet bors
1 fogpiszkáló

Elkészítése:

A virslit hosszában kettévágjuk úgy, hogy az egyik végénél hagyunk kb. 1,5-2 cm részt, amit nem vágunk át.

A két oldal felé kihajtva megformázzuk a szív alakot. Egy fogpiszkával összetűzzük a szív alját.

Olajat hevítünk egy serpenyőben, majd ráhelyezzük a virslit és megsütjük mindkét oldalát. A tojást megtörjük és óvatosan a virsli közepébe csúsztatjuk.

Sütjük pár percet, majd egy gyors mozdulattal megfordítjuk és a másik oldalát is megsütjük. Egy tányérra csúsztatjuk, majd eltávolítjuk a fogpiszkát.

Meghintjük sóval, borssal.

Melegen, friss kenyérrel és zöldségekkel kínáljuk.

Mandulás, csokis szívecskék gluténmentesen

Glutén, vagy laktóz érzékeny a párod? Akkor sem kell kétségbe esned. A Receptneked neki is tartogat valami finomságot. Ezek a szív alakú kekszek isteni finomak és ráadásul villámgyorsan elkészülnek. Nélkülöznek minden olyan alapanyagot, amelyekre az ételallergiások érzékenyek lehetnek.

2 ek porcukor
1 cs vaníliás cukor
10 ek gluténmentes liszt (aki nem gluténérzékeny: 10 ek finomliszt)
2 ek kukoricaliszt
2 marék mandula durvára törve
25 dkg vaj
1/2 tk mandulaaroma
1/2 tk szódabikarbóna

Elkészítése:

Előmelegítem a sütőt (villany: 180 fok; légkeveréses: 160 fok; gáz: 4 fokozat).

Összekeverem a porcukrot, a liszteket, a vaníliás cukrot, a szódabikarbónát, beleszórom a durvára tört mandulát, hozzáadom a vajat feldarabolva és összegyúrom.

Lisztezett felületen kinyújtom, kiszaggatom, sütőpapírral bélelt tepsibe teszem és 25 perc alatt készre sütöm.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból