Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2019. Október 10. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A Föld-Hold távolság a cél a jubileumi Országfutáson

A Föld-Hold távolság a cél a jubileumi Országfutáson

Szombattól már tizedszer rendezik meg az Országfutást, melynek szervezői abban bíznak, hogy a programnak 30 ezer ember lesz részese, összteljesítményük pedig eléri majd a Föld-Hold távolságot, azaz a 380 ezer kilométert.

A rendezők tájékoztatása szerint a tavaszi, kilencedik Országfutáson 21 ezren vettek részt, összességében 280 ezer kilométer megtéve, s most esély van arra, hogy ezt is túlszárnyalják.

A jubileumi eseményre október 12. és 23. között kerül sor. A szerepléshez ingyenesen regisztrálni kell az Országfutás honlapján. A kiírás szerint legalább 5 kilométeres szakaszt kell teljesíteni futva vagy gyalogolva, akár külföldön is, egy-egy etapot pedig többen is megtehetnek, mivel csoportoknak is lehet regisztrálni.

Az első Országfutásra 2015 márciusában került sor. Akkor a közel négyezer résztvevő 46 733 kilométert teljesített, ami több mint hússzorosa a 2246 kilométer hosszú országhatárnak.

Címkék: föld, Hold, országfutás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll

A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.

2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld

Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet

Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben