Hírek
2017. December 26. 05:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt
A karácsony nagyszerű alkalom, hogy továbbadjuk a hitünkből fakadó derűt - mondta Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.
A bíboros elmondta: a karácsonyi örömhír arról szól, hogy a mindenható Isten szolidaritást vállal az emberrel, "egy lesz közülünk, hogy minket is a saját boldogságába emeljen". Ezt az örömöt, az ebből táplálkozó optimizmust a keresztény embernek napról napra meg kell élnie, és tovább is kell adnia a többi embernek. Erre nagyszerű alkalom a karácsony.
Erdő Péter szerint a mai ember nagy problémája, hogy nem tudja, azért él-e, hogy az adott pillanatban a lehető legkellemesebben érezze magát, vagy valami többre hivatott.
"
Mi azt valljuk, hogy a teremtő Istennek terve van velünk, és ettől értelmet nyer az ember minden cselekedete, minden lépése. Ez pedig nagyobb öröm, mint a pillanatnyi jó közérzet" - tette hozzá..
A főpásztor úgy fogalmazott: Jézussal eljött a "teljes szeretet", és "nekünk mindig lehetőségünk van, hogy hozzá forduljunk, belőle merítsünk erőt". Ez segíthet, hogy "hibáinkon és bűneinken bánattal túllépve meg tudjunk nyílni" mások és a jövő felé.
Isten ereje határtalan, és mi bízunk abban, hogy mindig, minden helyzetben van valamilyen megoldás, amelyből végső soron Isten szeretete rajzolódik ki - tette hozzá Erdő Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
