Hírek
2020. Február 24. 08:11, hétfő |
Helyi
Forrás: Bense Zoltán
A Katona József Gimnázium házi versenyén is jeleskedtek a Batthyány Iskola tanulói
A Katona József Gimnáziumban nagy hagyománya van a különböző tantárgyakból megrendezett háziversenyeknek.
Ezek közül is kiemelkedik a matematika és a fizika háziverseny, amelyeknek immár sok évtizedes története van. A háziversenyek kétfordulósak, mindkettőre a kecskeméti gimnáziumban kerül sor, az egyes fordulókban szerzett pontokat
összeadják. A matematikaversenyen csak íróeszközt és szerkesztőeszközöket használhatnak a versenyzők, a fizika háziversenyen számológépet is. A feladatok megoldására 60 perc állt rendelkezésre.
A Batthyány Lajos Általános iskolából a fizikaversenyre 4, míg a matematikára 7 tanuló nevezett be. Mindkét tantárgy versenyén kiemelkedően jeleskedett a félegyházi belvárosi iskola.
Fizikából a nyolcadikosok között Kis Domonkos II, Flóring Balázs harmadik III. helyezést ért el. Felkészítőjük Selyem Erika.
Matematika tantárgyból a hatodik évfolyamon I. lett Oláh-Marcényi Péter, a II. helyet Csenki Ákos érte el. A nyolcadikosok közt II. Oláh-Marcényi Balázs, IV. Kis Domonkos, VI. Flóring Balázs tanulók lettek. Felkészítő tanár: Rádiné Petróczi Márta.
Az eredményhirdetésre 8-8 főt hívtak be a szervezők. Az ünnepélyes átadó előtt ötletes logikai feladványokat oldottak meg egy telefonos kvíz keretében.
Szabó István intézményvezető köszöntötte a meghívott gyerekeket és felkészítőjüket. Az igazgató külön megköszönte, hogy a kiskunfélegyházi csapat évek óta elfogadja intézményük meghívását és izgalmasabbá teszi a verseny kimenetelét.
Fotó: Rádiné Petróczi Márta
Lejegyezte: Bense Zoltán
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi
Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál
2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi
Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán
A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.
2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
