2024. szeptember 16, hétfő - Edit

2024. Szeptember 07. 17:25, szombat | Helyi
Forrás: MTI

A két új magyar katonai szállítórepülőgép közül az első leszállt Kecskeméten

Megérkezett a kecskeméti repülőbázisra az első magyar KC-390 katonai szállítórepülőgép.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerint a katonai szállítási és humanitárius segítségnyújtási képességünket erősíti a Kecskemétre érkezett KC-390-es.

Honvédelmi miniszter: A harctéri mobilitás és a szállítási kapacitások fejlesztése is szükséges
A honvédelmi miniszter a repülőgép ünnepélyes fogadásán elmondta, hogy a modern hadviselés teljesen új képességeket követel meg, ezért Magyarország egy XXI. századi összhaderőnemi, magas műveleti értékű, új haderőt épít, és ennek egyik mérföldköve a KC-390-es szállítógép.
Hozzátette:

a szomszédunkban dúló orosz-ukrán háború is megmutatta a harctéri mobilitás szükségességét és a katonai szállítási kapacitások iránti igény növekedését.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf elmondta, hogy a kormány 2020 novemberében kötött szerződést a brazil Embraer céggel két KC-390-es hadszíntéri szállító és légi utántöltő repülőgép beszerzéséről, és az első most megérkezett.

Forrás: MTI / Nyitófotó: Bús Csaba

2024. Szeptember 16. 13:47, hétfő | Helyi

Korszerűsítési munkálatokat végeznek a Darvas-téri fűtőműben

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Darvas téri fűtőműben korszerűsítési munkálatok lesznek 2024. szeptember 26-tól szeptember 28-ig.

2024. Szeptember 16. 12:58, hétfő | Helyi

Szakmai konferenciát rendeztek a XXV. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretében

Pénteken délelőtt immár 25. alkalommal rendezett szakmai tanácskozást az Integrál Zrt. a Kiskunfélegyházi Libafesztivál alkalmából a félegyházi városháza dísztermében.

2024. Szeptember 15. 08:55, vasárnap | Helyi

Mávinform: fakidőlés miatt késnek a vonatok

A Pápa-Csorna vonalon, valamint a Székesfehérvár-Komárom közötti S150-es vonatoknál késésekre kell számítani - közölte a Mávinform a Facebook-oldalán vasárnap reggel.

2024. Szeptember 15. 08:53, vasárnap | Helyi

Megvannak az ötöslottó nyerőszámai

Várható főnyeremény 5,5 milliárd forint.