2024. április 28, vasárnap - Valéria

2016. Június 19. 13:00, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

A siófoki strandok a legnépszerűbbek

A siófoki Aranypart a magyarok kedvenc balatoni strandja, minden ötödik nyaraló Siófokot választja a legszívesebben, a tó optimális hőfoka pedig 25 Celsius-fok

- írja a Népszava szombati száma a szallas.hu friss felmérése alapján.

A felmérés szerint a megkérdezettek több mint fele úgy érzi, hogy az elmúlt években javult a balatoni strandok színvonala, így a vendég is egyre több. A part menti települések rangsorában Balatonfüred követi Siófokot, míg Balatonlelle a harmadik helyen áll. A folyamatos turisztikai fejlesztéseknek köszönhetően egyre több a szálláshely, ennek ellenére aki eddig nem foglalt, annak egyre nehezebb dolga lesz – írja az újság.

Így a top 3 településen már most akadnak telt házhoz közeli hétvégék. A balatoni régió előfoglalási adatai alapján a július 8-ai és július 22-ei hétvégére szinte már lehetetlen szállást találni a part menti településeken – hivatkozik a napilap Pálinkás Jánosra, a szallas.hu kreatív vezetőjére.

Címkék: népszerű, siófok, strand

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi