2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Május 30. 12:00, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

A szeretet és küzdelem dalai

Dinnyés József daltulajdonos élő zenés estjével vette kezdetét május 29-én az Ünnepi Könyvhét Kiskunfélegyházán. A zenei esetet, egyben a rendezvénysorozatot Kapus Krisztián polgármester nyitotta meg a Hattyúházban.

Ha a képzelet világáról beszélünk, csak néhány percig gondolkodjunk el azon, mi lenne, ha nem lennének könyvek, versek, zene, művészet. Sivárrá, szegényessé válna életünk, szürkék lennének hétköznapjaink, eltűnne belőlük a csoda, a szépség, a vigasz – mondta el bevezetőjében a polgármester.
Kapus Krisztián ezt követően Dinnyés József munkásságát méltatta, majd a „Dalaim 45” című DVD-ét ajánlotta a közönség figyelmébe. Elmondta, a kiadvány a daltulajdonos közel öt évtizedes munkásságának összefoglalója, 300 költő tollából született 1400 énekelt vers található rajta, mely válogatás ötszáz év magyar költészetéből.
Dinnyés József énekes ezt követően részletesen beszélt, adott elő megzenésített verseket a „Dalaim 45 éve” című összeállításról. A DVD oktatási, könyvtári segédanyagként is szolgálhat, hisz betekintést nyújt több mint száz magyar költő és író művébe – hangsúlyozta a daltulajdonos.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.

2024. Május 07. 09:19, kedd | Helyi

Lánglovagok versenye, majdnem dobogósok lettünk

A dobogóról egy hajszállal maradt le a Bács-Kiskun vármegyei csapat az országos kismotorfecskendő-szerelő versenyen.

2024. Május 07. 08:49, kedd | Helyi

Hidegfront hoz esőt és lehűlést a héten

Hidegfront érkezett megélénkülő széllel és egyre többfelé várható eső, zápor, zivatar.