2024. május 14, kedd - Bonifác

2016. Május 01. 19:00, vasárnap | Helyi
Forrás: - szerk. -

Agyvédő finomságok

Az áfonya magas koncentrációban tartalmaz antocianint, ami fokozza a szellemi teljesítményt, ugyanis segíti az idegek jelzéseit továbbítani az agyi központban.

Ahhoz, hogy jól vágjon az eszünk, szükségünk van bizonyos tápanyagokra. Ilyen a citikolin, egy a sejtekben található természetes anyag. Ez segíti az agyszövetek fejlődését, részt vesz a memória és a kognitív funkciók szabályozásában, erősíti az idegsejtek közötti kommunikációt. Megtalálható a karfiolban és a földimogyoróban.

A kolin gátolja az agysejtek öregedését, és megakadályozza azoknak a kémiai folyamatoknak a lejátszódását központi szervünkben, amik a kognitív funkciók leromlását idézik elő. Jelentős mennyiségű kolint vehetünk magunkhoz, ha sok tojást eszünk.

Címkék: étel, agy, tipp, vitamin

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból