Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2018. Szeptember 11. 09:50, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Ajándékot kaptak a legszebb kertek tulajdonosai

Ajándékot kaptak a legszebb kertek tulajdonosai

30 jelentkező volt idén a Virágos Félegyházáért Mozgalom versenyére.

A Kiskunfélegyháza önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület által közösen meghirdetett Virágos Félegyházáért Mozgalom „Tegyük Virágosabbá Városunkat” versenyére virágos kertet, előkertet, balkont, vagy gondozott zöldfelületet nevezhettek be az indulók.

A pályázati helyszíneket négytagú bizottság bírálta, akik személyes látogatásukkor fotódokumentációt is készítettek.

Az eredmény kihirdetésére szeptember 8-án, a 20. Kiskunfélegyházi Libafesztivál második napján került sor.

A zsűri tagjai: Csányiné Pap Andrea polgármesterné asszony, a virágos verseny fővédnöke, Nagy Ágnes városi főkertész, Szatmári Andrea, a Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft ügyvezetője és Csányi László, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár munkatársa.

A díjátadó ünnepségen Kállainé Vereb Mária köszöntötte a megjelenteket, majd Csányiné Pap Andrea szólt részletesen a versenyen induló kertekről, előkertekről és parkokról.

A Virágos Félegyházáért Mozgalom díjazottjai:

  • I. Drozdik Emese
  • II. Bajzák Andrea
  • III. Kátai Gyöngyi

Különdíjat vehettek át:

  • Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény Idősek Klubja
  • Palotás Görög Mária
  • Horel Györgyné
  • Pál Józsefné
  • Jankó Istvánné

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás