Hírek
2014. Április 04. 17:49, péntek |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Anyanyelvből dicséretes

Szép eredményeket hoztak az idén is az országos meghirdetésű anyanyelvi versenyek a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskolának.
Szép eredményeket hoztak az idén is az országos meghirdetésű anyanyelvi versenyek a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskolának. A Platán tagintézmény és a József Attila iskola felső tagozatosai évek óta nagy létszámmal vesznek részt azon a háromfordulós levelezős versenyen, amelyet Széplaki Erzsébet tankönyvíró szervez Ne felejtsek! címmel.
Az országos döntőre a Debreceni Református Kollégium épületében került sor, ahol a gyerekeknek helyesírási, nyelvhelyességi, szövegértési és szövegalkotási feladatokat kellett megoldaniuk. A legjobb ötödikesek között Gulyás Eszter (József Attila iskola, felkészítője Jankovszkiné Dobó Anikó) az 5. helyen és Nemes-Nagy Adél (Platán tagintézmény, felkészítője Vízhányó Brigitta) a 11. helyen végzett.
A Dózsa György tagintézményben hagyományosan a háromfordulós TITOK Arany János anyanyelvi versenyen indulnak nagy számmal. Az országos döntőre, amelynek a Budapesti Műszaki Egyetem adott otthont, évfolyamonként több mint száz gyereket hívtak meg. Itt a versenyzők egy harminc kérdésből álló (nyelvi ismeretet, nyelvhasználatot, helyesírást mérő) tesztsort töltöttek ki kérdésenként négy választási lehetőséggel. Az ötödikesek évfolyamában Retkes Sára (felkészítője dr. Luchmann Zsuzsanna) a 6. helyen zárta a versenyt.
A Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola
humán munkaközössége
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 13. 12:30, kedd | Helyi
Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark kapta az Év emlékhelye díjat
Ópusztaszer az első országgyűlés emlékét őrzi, jelképe az egy nemzethez való tartozásnak.
2025. Május 13. 10:06, kedd | Helyi
Szerdán és szombaton aszfaltozzák a Kőrösi utcát
A Polgármesteri Hivatal értesíti a tisztelt lakosságot és az autósokat, hogy a Kőrösi utca útépítésének aszfaltozási munkálatai miatt:
2025. Május 13. 09:19, kedd | Helyi
Fuss velünk Félegyháza csodás belvárosában
A XXXII. Kiskun utcai futóverseny Petőfi emlékfutamát május 31-én, szombaton Kiskunfélegyháza belvárosában rendezik meg.
2025. Május 12. 08:56, hétfő | Helyi
Vegyes időjárással indul a hét
Az ország több pontján is hosszabb napsütés várható.