2024. április 16, kedd - Csongor

2013. Július 08. 16:38, hétfő | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Arató fesztivál Kiskunfélegyházán

Kilencedik alkalommal tartották meg a hármas kerületek: Jászság, Nagykunság és Kiskunság településeinek találkozóját. A kézi-arató versenyre július 6-án Kiskunfélegyháza – Haleszban került sor. A rendevényen városunk, a jász, a nagykun és a környékbeli települések elöljárói is részt vettek. A versenyt Kapus Krisztián polgármester, országgyűlési képviselő, a Kiskun Önkormányzatok Szövetségének elnöke és Ván Jenő kiskunkapitány, Nagyszőlő Úti Gazdakör elnöke, főszervező nyitotta meg. Délután hagyományokhoz igazodó kultúrműsor, néptánc, népdal, népzene, sportos népi játékok (kötélhúzás, gólyaláb futás, zsákba ugrás és különböző humoros vetélkedők) várták az érdeklődőket Haleszban.