Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2014. Július 24. 08:39, csütörtök | Belföld
Forrás: Félegyházi Hírek

Az állattartók 33 milliárd forinttal kapnak többet 2015-ben

Az állattartók 33 milliárd forinttal kapnak többet 2015-ben

A kormány döntése alapján hozzávetőleg 33 milliárd forinttal több támogatást kapnak az állattartó gazdák 2015-ben, az eredetileg tervezett támogatásokhoz képest.

A kormány döntése alapján hozzávetőleg 33 milliárd forinttal több támogatást kapnak az állattartó gazdák 2015-ben, az eredetileg tervezett támogatásokhoz képest – jelentette be Feldman Zsolt agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár Mogyoródon, sajtótájékoztatón.

Feldman Zsolt kiemelte: döntés része annak, hogy a kormány az állattenyésztés számára 2020-ig ütemesen 212 milliárd forint munkahelyteremtést segítő plusztámogatást biztosít, melyből 180 milliárd forintot a nemzeti költségvetésből különít el az eddig tervezett támogatásokon felül.
A program nagyságrendjét mutatja, hogy 2014-ben összesen 42 milliárd forint, 2015-ben ugyanakkor már 75,5 milliárd forint áll rendelkezésre a Földművelésügyi Minisztérium (FM) e célra szolgáló előirányzatán az állattenyésztési programokra.

Az FM új nemzeti jogcímként bevezeti – annak európai uniós elfogadása után 2015-ben – a kocák után járó állatjóléti támogatást évi mintegy 8,6 milliárd forint keretösszeggel. Ez kiegészíti a jelenlegi támogatási rendszerben a sertéshízók után biztosított évi 8,5 milliárd forint állatjóléti támogatást. A kormány továbbra is kiemelt célnak tekinti a sertésállomány megduplázását 2020-ig, hangsúlyozta Feldman Zsolt.
A baromfi ágazatban a jelenleg évi 8 milliárd forint költségvetéssel bíró állatjóléti támogatás keretösszegét évi újabb 3 milliárd forintos pluszforrással 11 milliárd forintra emeljük.
A tejtermeléssel foglalkozó gazdálkodók számolhatnak azzal, hogy az új Vidékfejlesztési Programban 2017-től folytatódik az eredetileg 2016 végéig tartó tejelő szarvasmarha állatjóléti támogatást, amely évi 8 milliárd forintot jelent az ágazatnak.

A Mezőgazdasági munkahelyteremtő program keretében a kormány emelt összeggel folytatja az állattartók átmeneti nemzeti támogatását a tej-, a húsmarha és a juh- ágazatban. A tervek szerint az átmeneti nemzeti támogatások 2015-ben mintegy 20 milliárd forinttal emelkednek az eredetileg előirányzott összegekhez képest. Ez azt jelenti, hogy a tejtermelők összesen 20,8 milliárd forinthoz, a húsmarhát tartók 11 milliárd forinthoz, míg a juhászatok 3 milliárd forinthoz juthatnak hozzá a jövő évben ezen a jogcímeken.
1,6 milliárd forinttal több pénzt állít be a kormány az összes állattartó által igénybe vehető nemzeti támogatásokra, így az állatgyógyászattal és az állati hulla ártalmatlanításával összefüggő költségek finanszírozására.

A kormányzat az állattartók számára a fentieken túl további, jelentős termeléshez kötött, tehát célzott támogatási lehetőségekkel is élni fog a közvetlen termelői források keretében, több tízmilliárdos nagyságrendben 2015-től, melynek részleteiről augusztus folyamán tudunk részletesebb tájékoztatást adni.

A kormányzat kiemelt célja, hogy minél több embernek biztosítson a mezőgazdaság tisztességes megélhetést Magyarországon, ezért dolgozta ki a Még több munkahelyet a mezőgazdaságban programot és az állattartók számára többletforrásokat biztosít.

A foglalkoztatás további tartós növelése érdekében a kabinet biztosítja, hogy az állattenyésztők, a zöldség- és gyümölcstermelők, valamint vetőmagelőállítók többletlehetőségekhez jussanak a következő időszak támogatási forrásaiból, és minél több embernek tudjanak munkát adni vidéken.

A kormány minden lehetőséget felhasznál a kis- és közepes gazdaságok megerősítéséhez, továbbá a munkaigényes ágazatok helyzetbe hozásához.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével

Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.

2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források

Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.

2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról

Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról