2024. szeptember 18, szerda - Diána

2024. Szeptember 13. 14:12, péntek | Helyi

Az eső miatt változnak a Libafesztivál szabadtéren tartandó programjai

Esőhelyszínek és módosítások

2024. szeptember 13. (péntek)

• Szalóki Ági gyerekkoncert a Béke téri nagyszínpadról bekerül a művelődési központ színháztermébe és 17.30-kor fog kezdődni a 17 óra helyett.
  • Langaléta Garabonciások gólyalábas produkciója a Petőfi téren felállított Móra udvar mesekert rendezvénysátorban lesz megtartva 18.30-kor.
  • A Szenes Iván Emlékkoncert és a Csík zenekar koncert megrendezésre kerül az előre meghirdetett helyszíneken és időpontokban.

2024. szeptember 14. (szombat):
A főzőverseny elindul annyi nevezővel, amennyi vállalja a megváltozott időjárás ellenére is a versenyen való részvételt. A rendkívüli időjárásra való tekintettel a versenyzőknek lehetőséget adunk a helyszíni, illetve az otthoni főzésre. Aki otthon főzi meg az ételét, annak 14 és 15 óra között be kell hoznia kóstolásra az ételét a zsűri számára, a főzőverseny helyszínére. Aki a helyszínen szeretne főzni, kérjük, 6-8 óra között érkezzen meg. Az eredményhirdetés várható időpontja 16 óra.

• Fitos Dezső Társulat műsora elmarad a Kossuth utcai Spar parkolóban felállított kisszínpadnál
  • Bugaci Tanyaszínház műsora elmarad a Kossuth utcai Spar parkolóban felállított kisszínpadnál
  • Városbejáró séta 10 órakor és 17 órakor is az időjárás függvényében valósul meg
  • A X. Kunsági Néptánctalálkozó felvonulása elmarad, de a néptánctalálkozó 13.30-kor a művelődési központ színháztermében kerül megrendezésre.
  • Móra udvar mesekert rendezvénysátorban (Petőfi tér) minden program meg lesz tartva.
  • A Dobronka cirkusz: Világszám előadása a művelődési központ színháztermében lesz megtartva 18 órai kezdettel.
  • a Kaukázus Rézágyú koncert és a BAGOSSY BROTHERS COMPANY koncert megrendezésre kerül az előre meghirdetett helyszíneken és időpontokban.

Kísérő programok változása:

• Kádár Ferkó Fotószínháza bekerül az önkormányzat árkádok alá
  • a Ludas Matyi futóverseny megrendezésre kerül az előre kijelölt helyen, eredményhirdetés a Kossuth utcai Spar Parkolóban felállított kisszínpadon lesz, várhatóan 12.30 órakor.
  • a népi játékterek, amíg az időjárás engedi, igyekeznek nyitva tartani, de ha már nincs rá lehetőség, hogy folytassák a játékokat, akkor bezárnak.
  • a kézművesek utcája és a kitelepült vendéglátó egységek, amíg az időjárás engedi, nyitva tartanak
  • a Baromfitermék vásár az Integrál Zrt. pavilonjában a fesztivál ideje alatt nyitva lesz

Kérünk minden fesztivál látogatót, hogy a saját felelősségére induljon el a programokra, kérjük, hogy az időjárásnak megfelelő öltözetben és kellő odafigyeléssel közlekedjenek a fesztivál területén!

A rendezvénnyel kapcsolatos kérdéseiket online felületeinken feltehetik.

Minden esetleges további változásról, a lehető leggyorsabban értesítjük a fesztivál látogatókat!

Köszönjük megértésüket!

2024. Szeptember 16. 13:47, hétfő | Helyi

Korszerűsítési munkálatokat végeznek a Darvas-téri fűtőműben

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Darvas téri fűtőműben korszerűsítési munkálatok lesznek 2024. szeptember 26-tól szeptember 28-ig.

2024. Szeptember 16. 12:58, hétfő | Helyi

Szakmai konferenciát rendeztek a XXV. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretében

Pénteken délelőtt immár 25. alkalommal rendezett szakmai tanácskozást az Integrál Zrt. a Kiskunfélegyházi Libafesztivál alkalmából a félegyházi városháza dísztermében.

2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi

PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit

A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre

2024. Szeptember 12. 13:30, csütörtök | Helyi

Anyakönyi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.