Városlista
2022. július 2, szombat - Ottó

Hírek

2022. Június 24. 06:00, péntek | Helyi sport

Az ingergazdag TRIATLON világa a Joggingnál

Az ingergazdag TRIATLON világa a Joggingnál

A Jogging Plus Egyesület éveleji közgyűlésén Németh László elnök és Kószó Éva az egyesület titkára tájékoztatta a szülőket az elmúlt év gazdálkodásáról, eredményeiről és az idei év programnaptárjáról.

Sűrű sorokban, különböző színekkel egy nagy excel tábla látott napvilágot, miszerint az egyesületnek igencsak aktív éve lesz. Április 3-tól szeptember 25-ig 2 hetente, de van, mikor hetente versenyek vannak a gyerekeknek aquatlon, duatlon és triatlon sportágban. Laci bácsi a futás-, és biciklis teljesítmény csiszolója, Vízhányó Emília néni, és Szentesi Szabolcs a vizes közegellenállás leküzdésének oktatói.

Az idei vérpezsdítő izgalmak április 3-án kezdődtek Zalaegerszegen a Zala Zone Járműipari Tesztpályán egy duatlon ranglista verseny keretében. Enyhe izgalom először a távolság miatt, majd a szerencsés odautazást követően másodfokú állapotba került az ott megjelent több mint 200 fő versenyző, mikor szembesült a kora reggeli hóeséssel, és az embert próbáló hideg széllel. Igazi kihívás volt. A Jogging Plus csapat gondviselője, Kovács Matyi kiszaladt a közeli sportáruházba kesztyűt beszerezni a gyerekeknek, hogy ne töredezzenek le az ujjaik a fagyos szélben a kerékpározás közepette.

A sor Újszilváson folytatódott április 10-én a II. Fergeteg Duatlon Ranglista és Para Duatlon OB-val. Az áprilisi szél itt is megjelent és nehéz ilyenkor eldönteni – gyerekekről lévén szó-, hogyan is öltözzenek. Legyen rajta a hosszúujjú vagy ne legyen, jó lesz már a rövidnadrág vagy még fázni fog. Persze mozgás közben mindenki jól bemelegszik, de aggódó szülők mindig bizonytalankodnak.

Ezt követően 2 hét múlva újra adrenalin bomba, április 23-24. Balatonboglár, VIII. BÚI Duatlon Gyermek, Serdülő, Sprint OB és Duatlon Mix Váltó OB. Hosszan belátható pálya a szülők, szurkolók örömére. Fantasztikus hangulatú hétvége. Még áprilisban vagyunk, így várható volt, hogy az időjárás nevű ellenféllel lesz dolguk a versenyzőknek. Most az eső volt jelen a reggeli órákban, ami indulásra elmúlt, de a vizes aszfalt megmaradt. Ezt a tényezőt is be kellett kalkulálni a 38-43 km/h sebességet tekerő gyermek versenyzőknek, főleg a fordulóknál kellett okosan navigálni. Később a nap felszárította a talajt. A két napos verseny végére megint, mint egy nagy családi találkozó végén, a résztvevők búcsúzkodtak, további jó felkészülést kívántak egymásnak és indultak útnak az ország különböző pontja felé.

Majd jött egy bajai Regionális aquatlon döntő április 30-án. A Jogging Plus egyesület versenyzői szépen szerepeltek, sokszor volt hallható az eredményhirdetésen, hogy „A kiskunfélegyházi Jogging Plus versenyzője…”

Ennek folytatása lett május 15-én a Sport XXI. Aquatlon OB Debrecenben. A 448 fő induló között a Joggingos fiatalok stabilan, szépen teljesítettek.

Június 4-én a XXXI. Tisza Triatlon Klubcsapat OB, amely a kiskunfélegyházi versenyzők életében az első volt. Sokat tanultak, tapasztaltak, új élményekkel, helyzetekkel szembesültek, ami beépült a versenyrutinjukba. Az időjárás nem éppen az ideális körülményeket nyújtotta, mert egész éjjel szakadt az eső és reggel is esőkabátban, esernyővel vonult ki a csapat lesátorozni a versenyhelyszínre. Ez adott egy kis alapizgalmat, de hála Istennek, a verseny kezdetére elállt a csapadék.

Másnap június 5-én folytatódott a verseny, de már egyéni szinten mert ekkor volt a XXXI Tisza Triatlon. A Jogging Plus Egyesület folyamatos fejlődésének, növekedésének köszönhetően volt, akinek ez volt az első egyéni triatlon versenye. Annyi kedvezményt kapott a versenyző, hogy itt még medencében volt az úszó szakasz. Ez alkalommal is sok tapasztalatot nyertek a fiatalok és egyre jobb a közösségi összetartás.

A versenynaptár közepén járva következett június 11-én E-ON UP Ranglistaverseny VIII. BÚI Triatlon Lengyeltótiban. Az első nap erős narancs jelzést adott ki a meteorológia a Balaton környékére. Pénteki érkezéskor nagyon erős viszonylag hűvös szél fújt, ami némileg enyhült a verseny napjára. A versenyhelyszín csodálatos dombokkal körülvett tó köré lett szervezve, ami azt jelentette, hogy csak a biciklis futam került nyílt légáramlatú pályára, az úszás és a futás szélcsendben történt. Kihívásként remek emelkedős szakaszok voltak, melynek meredek lejtőjén volt a visszajövetel. Az egyesület versenyzői nagyon jól teljesítettek, főleg úgy, hogy némelyiküknek ez volt életük első nyíltvízi úszása.

Ugyanezen pályakörülmények között június 12-én volt a VIII. BÚI Triatlon Mix Váltó OB. A Jogging Plus ifjú titánjai ügyesen vették az akadályokat. Sérülésmentesen megúszta, megtekerte és megfutotta minden induló a félegyházi csapatból. A versenyidény legtechnikásabb pályája volt Lengyeltótiban.

Az egyesület vezetősége ezúton is szeretné kiemelni és megköszönni a ROLLSPED Kft. támogató munkáját, mert az ő segítségével tudja megvalósítani a gyerekek versenyeken való részvételét és versenykerékpárok szállítását, ezért külön köszönet Szűcs-Szabó Sándor ügyvezetőnek.

Óriási izgalommal várják a fiatalok az újabbnál újabb versenynapokat. Az idény további helyszínei a következők: újra lesz Zalaegerszeg és Baja, aztán Veresegyháza, Fadd-Dombori, Pécs, Szolnok, Ajka.

Az idényben eddig az egyesület 41 versenyzője vett részt, akik közül többen és többször is dobogóra állhattak.
Részletes eredmények: http://triatlon.hu/eredmenyek

Felkészítő edzők: Dinnyés-Kis Zsuzsanna, Németh László, Szentesi Szabolcs, Vidovics Zoltán, Vízhányó Emília

Hálás köszönet a sportoló gyermekek szüleinek, akik bíztatták és segítették a versenyzőket, biztosították a versenyeztetés lehetőségét!

Ezek érdekelhetnek még

2022. Június 29. 09:34, szerda | Helyi sport

Három félegyházi arany és három bronz a Tenisz Vidék Bajnokságon

Június 14-20-ig rendezték meg Baján a Homelux Országos Tenisz Vidék Bajnokságot a 12 és 14 éves korosztály számára.

2022. Június 16. 10:44, csütörtök | Helyi sport

Ismét a dobogó legfelső fokára állhattak a 3K SE triatlonosai

Az elmúlt hétvégén (2022. június 11-12-én) rendezték meg a VIII. BÚI Lengyeltóti Triatlon Országos Ranglista Versenyt, ahol a 3K Sportegyesület is képviseltette magát.

2022. Június 15. 19:20, szerda | Helyi sport

Ismét a dobogó legfelső fokára állhattak a 3K SE triatlonosai

Az elmúlt hétvégén (2022. június 11-12-én) rendezték meg a VIII. BÚI Lengyeltóti Triatlon Országos Ranglista Versenyt, ahol a 3K Sportegyesület is képviseltette magát.

2022. Június 02. 14:55, csütörtök | Helyi sport

Constis diákok a legeredményesebb Bács-Kiskun megyei a sakkozók

2022. május 27 és 29 között rendezték meg Szolnokon a 2021/2022 tanév sakk Diákolimpia országos döntőjét. A versenyen 12 kategóriában 340 gyermek sakkozott, ahol többen képviselték Bács-Kiskun Megyét.