Hírek
2015. Január 09. 19:00, péntek |
Belföld
Forrás: vezess.hu
Az Octavia volt az ország kedvenc autója tavaly
Az előző év utolsó hónapjában a legsikeresebb autómárka (személyautó és összes haszongépjármű) a Ford volt 1268-as darabszámmal, a személyautók között a Škoda nyert 785 autóval.
Decemberben is nőtt a magyar autópiac: 21 százalékos emelkedéssel 6093 új autó kapott rendszámot, az egész év szintén 20 százalékos plusszal, 67 500 autóval zárult. Az előző év utolsó hónapjában a legsikeresebb autómárka (személyautó és összes haszongépjármű) a Ford volt 1268-as darabszámmal, a személyautók között a Škoda nyert 785 autóval.

A JATO Dynamics autóipari adatszolgáltató szerint az egész 2014-es esztendőt vizsgálva a legsikeresebb autómárka a Ford volt 10 930 eladott járművel, másodiknak az Opel futott be 10 236-tal. A személyautók között az Opel nyert 9079 darabos értékesítéssel, megelőzve a Fordot (7555) és a Škodát (6784).

Decemberben is a Škoda Octavia (446) volt a legnépszerűbb modell a magyar piacon, a cseh kompakt az éves győzelmet (3971) is magabiztosan hozta. Második helyen a Ford Focus végzett 2595 darabbal, az Opel Astra lett a harmadik 2431-gyel. Befért az első tízbe a Suzuki Swift és az SX4 S-Cross, valamint a Dacia Duster is, utóbbi még a VW Golfot is megelőzte.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
