Hírek
2015. Március 24. 21:19, kedd |
Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna
Az Őstermelők informálódhattak az aktuális adózási kérdésekről

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatási referense, Szabó Gábor tartott előadást március 24-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az őstermelők az őket érintő aktuális adózási kérdésekről bővíthették ismereteiket.
Szabó Gábor elsősorban a 2014. évi elszámolások elkészítése, és a 2015. év újdonságairól tájékoztatta a résztvevőket. Mint kiderült, nem változtak az őstermelőkre vonatkozó összeghatárok. Tehát ha a mezőgazdasági őstermelő e tevékenységből származó bevétele az évi 600 ezer forintot nem haladja meg, ezen bevételéből jövedelmet nem kell figyelembe vennie, bevétele adómentesnek minősül. Nem változott továbbá az általány adózás sem. A tájékoztatón a NAV munkatársa kiemelten foglalkozott azzal, hogy ha az őstermelő valamilyen feldolgozott terméket értékesít, ez a tevékenység bevételnek számít-e.
Az előadást követően a résztvevők tehették fel kérdéseiket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 20:15, szombat | Helyi
Összeértek a szálak
Egy újabb dílert fogtak el a kiskunfélegyházi rendőrök.
2025. Április 11. 12:50, péntek | Helyi
Süteményeket, sőt még kenyeret is süt Marika néni 90 évesen
90. születésnapját ünnepelte a napokban Csányi Sándorné Polyák Mária. A szép ünnep alkalmából városvezetésünk nevében Balla László alpolgármester kereste őt fel otthonában április 10-én.
2025. Április 11. 12:13, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják