2024. április 26, péntek - Ervin

2022. Június 30. 09:09, csütörtök | Helyi

Barátja életét mentette meg a félegyházi férfi

2022. június 28-án este TV nézés közben lett rosszul egy 55 év körüli férfi kiskunfélegyházi otthonában.

A beteg hozzátartozója arra lett figyelmes, hogy barátja hosszú ideje nem szólalt meg, majd lecsúszott a kanapéról. Miután nem tudta felébreszteni cimboráját azonnal mentőt hívott és a telefonon kapott utasítások szerint megvizsgálta a beteget, aki már nem lélegzett. A tapasztalt mentésirányító instrukciói alapján a férfi rögtön megkezdte az újraélesztést, melyet a perceken belül helyszínre érkező bajtársak emelt szinten folytattak. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül rövid időn belül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők. Mielőbbi felépülést kívánunk, az életmentésben résztvevőknek gratulálunk - olvasható a Országos Mentőszolgálat a Facebook-oldalán.

2024. Április 26. 13:44, péntek | Helyi

„Te szedd” akció!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében