2024. május 10, péntek - Ármin

2018. Március 27. 19:16, kedd | Helyi
Forrás: mavcsoport.hu

Befejeződött a helyszínelés Kecskemét és Városföld között

Fél hatra befejeződött a Városföld és Kecskemét közötti gázolás helyszínelése, így már ismét közlekedhetnek a vonatok, nem kell pótlóbuszra átszállni.

A Budapest-Cegléd-Szeged vonalon és a Kecskemét-Kiskunfélegyháza-Kiskunhalas szakaszon késő este helyreállhat a menetrend.

Előzmény:

A Budapest–Szeged vonalon, kedden fél három után Városföld és Kecskemét között a Bajáról Kecskemétre tartó vonat elgázolt egy embert. A hatósági intézkedések ideje alatt a két állomás között nem közlekedhetnek a vonatok. Az utasokat vonatpótló autóbuszok szállítják Kecskemét és Városföld, illetve Kecskemét és Kiskunfélegyháza között. A Budapestről Szegedre közlekedő Tömörkény, illetve a Szegedről Budapestre közlekedő Kiskun InterCity utasait is érinti a vonatpótlós utazás. A pótlóbuszos közlekedés miatt a menetidő is meghosszabbodik a Budapest–Cegléd–Szeged vonalon.

A vasúttársaság az arra utazóktól elnézést kér.

Fotó: illusztráció

2024. Május 09. 09:05, csütörtök | Helyi

Kiválasztották Bács-Kiskun legjobb borait

A gyümölcsös alföldi boroké a jövő – hangzott el a szerdán tizenegyedik alkalommal megrendezett Bács-Kiskun Vármegye Bora versenyen Nemesnádudvaron.

2024. Május 08. 10:25, szerda | Helyi

Oldott hangulatban, lelkesen

A Batthyany Lajos Általános Iskolában április végén rendezték meg a nyolcadik iskola-előkészítő foglalkozást a nagycsoportos óvodások számára.

2024. Május 08. 10:22, szerda | Helyi

Nemzetközi gitárfesztivál

Lengyel Réka a Bécsi Nemzetközi Gitárfesztiválon szerepelt.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.