2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Szeptember 17. 08:27, szerda | Helyi
Forrás: NFH

Bélelzáródást is okozhatnak a duzzadó anyagból készült játékok

Az erősen duzzadó anyagból készült játékok fokozott veszélyt jelentenek a gyermekek számára, ha azokat lenyelik, ugyanis a játék anyagának túlzott megduzzadása bélelzáródást és fulladást okozhat.

Mindezek alapján a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság folyamatosan vizsgálja a kérdéses termékkört.
A Mechanikai és Villamos Laboratóriumhoz összesen 14 fajta, duzzadó anyagból készült játék került be vizsgálatra. Az esetlegesen szükséges forgatónyomaték, vagy húzóvizsgálatot követően megvizsgáltuk, hogy keletkezett-e olyan kis alkatrész, amelyet a kisgyermek a szájába tud venni. Az eredmények alapján elmondható, hogy a 14 közül 9 (64%) esetében a termék vagy tartalmazott ilyen kis alkatrészt, vagy a vizsgálatok során keletkezett ilyen. Ezek után a kis alkatrészek vizsgálatán nem megfelelő termékeket a duzzadó anyagok vizsgálatának vetettük alá, mely során mind a 9 fajta (100%) esetében a termék 50%-nál nagyobb mértékben növekedett meg.
A Mechanikai és Villamos Laboratóriumhoz vizsgálatra beérkezett 14 fajta játékból 9 (64%) fulladás és bélelzáródás súlyos kockázatát jelenti a gyermekek részére.
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság a fenti kockázatok magas aránya miatt továbbra is szükségesnek tartja a következő években a rendszeres, átfogó ellenőrzéseket, termékbiztonsági vizsgálatokat, és ezek alapján a veszélyes termékek forgalomból való kiszűrését.

A nem biztonságos duzzadó anyagból készült játékokat és az NFH által letiltott egyéb veszélyes termékeket az alábbi linken éri el.
Amennyiben úgy véli, hogy az Ön által vásárolt termék nem biztonságos, kérjük, jelentse nekünk.

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósága

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi