Hírek
2013. Július 17. 17:12, szerda |
Külföld
Forrás: Hír24
Beperelték az amerikai kormányt
A felperesek közt van egy fegyvergyártó cég, egy unitárius egyház és egy marihuána legalizálásáért küzdő szervezet is.
Pert indított kedden az amerikai kormány ellen egy 18 felperest tömörítő csoport egy kaliforniai szövetségi bíróságon arra hivatkozva, hogy a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) törvénytelenül és alkotmánysértő eljárással, módszeresen rögzíti telefonbeszélgetéseik adatait.
A bírósági eljárást azután indították, hogy Edward Snowden, az NSA egykori informatikusa részleteket szivárogtatott ki az amerikai hírszerzés titkos információgyűjtési gyakorlatáról.
A felperesek az NSA elektronikus lehallgatást vették célba, amellyel az ügynökség valamennyi jelentősebb telekommunikációs vállalattól gyűjt adatokat, egyebek mellett rögzítik a hívások időpontját és időtartamát is. A kereset benyújtói azt akarják elérni, hogy állítsák le az NSA elektronikus megfigyelési programját, valamint hogy rendeljék el az ügynökség birtokába jutott adatok megsemmisítését. Azzal érvelnek, hogy az NSA annak "megalapozott gyanúja" nélkül hallgatja le a beszélgetéseiket, hogy bármilyen bűncselekményhez vagy terrorista tevékenységhez közük lenne.
A felperesek csoportja a legkülönfélébb szervezeteket tömöríti: van közöttük egy unitárius egyház, egy iszlám jogvédő csoport, egy fegyvergyártó cég és a marihuána legalizálásáért küzdő szervezet is. Valamennyien a Verizon vagy más nagyobb telefonszolgáltató ügyfelei - derül ki a keresetből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld
Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
2026. Január 29. 07:44, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: elengedhetetlen a párbeszéd erősítése Kína és az Egyesült Királyság között
2026. Január 28. 07:41, szerda | Külföld
Holokauszt-emléknap - Auschwitzi megemlékezés: egy túlélő szerint a beleérző képesség az egyetlen út a jövőbe
2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld
Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást
Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.
