Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2014. Május 11. 15:52, vasárnap | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Bográcsba kerültek a selymesi kakasok

Bográcsba kerültek a selymesi kakasok

A nyolcadik kakaspörkölt főző versenyre gyűltek egybe a selymesiek közösségi házában a környékbeliek és vendégeik május 10-én. Idén 14 bogrács körül sertepertéltek a „főszakácsok” és segítőik.

A nyolcadik kakaspörkölt főző versenyre gyűltek egybe a selymesiek közösségi házában a környékbeliek és vendégeik május 10-én. Idén 14 bogrács körül sertepertéltek a „főszakácsok” és segítőik, hogy kiérdemeljék a szigorú zsűri elismerését. Természetesen nem csak a zsűri kóstolta és értékelte a pörkölteket. Az esti díjkiosztást követően, zenés est kertében a csapatok és baráti társaságaik maradéktalanul elfogyasztották a finomságokat.

"Végy egy jó kakast.” Így kezdődik a selymesiek kakaspörkölt receptje. A jó kakas pedig nem tápon nevelkedett, hanem a ház körül kapirgált és kukoricával, búzával etették – mondta el Nagy Károly főzőmester. Fontos az is, hogy a főzés napján vágják le, mert a friss húsból készül a legfinomabb étel. A kopasztás után következik a feldarabolás. A kakast nem kell túl apróra vágni. A pörkölthöz a hagyományos fűszereket, hagymát, paprikát, borsot és sót használunk. Nem kell túlcifrázni az ízesítést, de az arányokra ügyelni kell. Ami ennél is fontosabb, odafigyeléssel, gondosan és türelmesen kell főzni a pörköltet. Ügyelve arra, hogy milyen idős a jószág, mennyi vizet ereszt a hús. Tudni kell azt, hogy mikor érkezik el a pillanat, amikor már befogadja a fűszerezést. Arra is figyelni kell, hogy kellően megpuhuljon, de szétfőzni sem szabad – tette hozzá Nagy Károly.

Pócza György zsűritag arról számolt be, hogy az évek során a főzésre vállalkozók mindig tanulnak egymástól, és egyre finomabb ételek kerülnek ki a bográcsokból. A zsűri az értékelés során az illatra, a küllemre, az állagra és az ízvilágra figyel elsősorban, de a szép tálalás is plusz pontokat érhet.

Az elvárásoknak idén a petőfiszállási Muskotályos Muskétások feleltek meg a legjobban. A második helyet Boda János (Haleszi Gazdakör), a harmadikat Tajti Péter (Selymes) érdemelte ki.

A szervezésben Ván Jenő önkormányzati képviselő segített a Selymesért Egyesületnek, a rendezvényhez Blőszel Tibor biztosította a helyszínt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.