2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

2024. Július 09. 08:11, kedd | Helyi
Forrás: magyarepitok.hu

Bővítik a Mercedes-gyárhoz vezető utat Kecskeméten

A Duna Aszfalt kivitelezésében egy csomópontot is kialakítanak, és egy kerékpárutat is át kell építeni.

A kecskeméti Mercedes-gyárhoz vezető utat szélesítheti a Duna Aszfalt Zrt. a TED-en megjelent hirdetmény szerint. A nyertes a szélesítés tervezését és kivitelezését egyaránt ellátja a nettó 617 millió forintos szerződéses értékű projektben.

A fejlesztésben a Kecskemét déli peremén futó 54-es főúttól a gyár 2-es kapujáig kell bővíteni a Daimler utat egy új forgalmi sávval. A közbeszerzés szerint a meglévő aszfalt burkolatot 3,50 méter széles új aszfalt burkolatú sávval bővítik, kétoldali 1,50 méter széles padkával és szikkasztó árokkal. A 2-es kapunál egy egyszerű szintbeni balra kanyarodó sávos csomópontot alakítanak ki a Daimler úton.

A projektben a Daimler út mellett futó kerékpárutat is át kell építeni.

2024. Szeptember 07. 17:25, szombat | Helyi

A két új magyar katonai szállítórepülőgép közül az első leszállt Kecskeméten

Megérkezett a kecskeméti repülőbázisra az első magyar KC-390 katonai szállítórepülőgép.

2024. Szeptember 07. 17:24, szombat | Helyi

Idén is megrendezik az ingyenes közösségi túranapot, a Kéktúrázás Napját

A Magyar Természetjáró Szövetség szokás szerint október második szombatján rendezi meg a közösségi túranapot, amely immár az 5. lesz.

2024. Szeptember 07. 08:47, szombat | Helyi

Vásár lesz vasárnap Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. szeptember 8. (vasárnap).

2024. Szeptember 06. 10:57, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások a Libafesztivál ideje alatt

Szeptember 11-én 19 órától szeptember 15-én 16 óráig a következő lezárásokra kell számítani.