Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2016. Február 12. 08:23, péntek | Helyi
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Cégek, civil szervezetek figyelem – határidő közeleg!

Cégek, civil szervezetek figyelem – határidő közeleg!

A kft.-k, rt.-k, valamint az alapítványok, egyesületek és más civil szervezetek 2016. március 15. után már csak az új Ptk. szerint működhetnek-hívta fel a figyelmet az OBH.

A gazdasági társaságokat érintő legfontosabb változás, hogy ezen időpontig fel kell emelni a kft.-k törzstőkéjét a 3 millió forintos törvényi minimumra.

A civil szervezeteknek pedig teljes körűen meg kell feleltetniük alapszabályukat, alapító okiratukat az új előírásoknak. Közülük azoknak a szervezeteknek, akik még a 2012. január óta hatályos rendelkezéseket sem vezették át, most szinte teljes körűen újra kell alkotniuk létesítő okirataikat.

Bár már két éve ismert e végső törvényi határidő, ennek ellenére az érintettek túlnyomó többsége, Fejér megyében közel 4.000 gazdasági társaság és több mint 2.000 civil szervezet még nem terjesztette elő a szükséges változás-bejegyzési kérelmét.

A civil szervezetek létesítő okiratainak módosításához az Országos Bírósági Hivatal azzal is segítséget nyújt, okirat-sablonokat http://birosag.hu/allampolgaroknak/civil-szervezetek/okirat-sablonok tett közzé.

A változásbejegyzési eljárásokkal kapcsolatban részletes tájékoztatás pedig a bíróságok központi honlapján itt olvasható.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.