Hírek
2012. Július 18. 19:48, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Csütörtökön 35 fok is lehet, de estefelé markáns hidegfront érkezik
Csütörtökön akár 35 Celsius-fok is lehet, de estefelé markáns hidegfront éri el az országot, amelynek következtében pénteken néhol már csak 20 fok körül alakul a legmagasabb hőmérséklet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa szerdán az MTI-vel.
Pátkai Zsolt elmondta: csütörtökön erős felmelegedés kezdődik a Kárpát-medencében, emiatt lényegesen melegebb lesz a levegő, a délutáni órákban a 29-35 Celsius-fokot is elérheti a csúcshőmérséklet. Estefelé viszont északnyugat felől hidegfront érkezik, amelynek vonulását záporok, zivatarok kísérik.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökre a várható felhőszakadás, valamint heves zivatarok miatt négy megyére - Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas és Veszprém - elsőfokú figyelmeztetést adott ki.
A meteorológus azt mondta: pénteken, szombaton és vasárnap is többfelé lehet számítani csapadékra. Pénteken és szombaton nagy lesz a hőmérsékleti különbség az ország nyugati és keleti fele között: míg a Nyugat-Dunántúlon 20-25 fok körül alakulnak a maximumok, délkeleten 28-33 fok is lehet. Vasárnap országszerte 19-24 fok várható.
A jövő héten a hőmérséklet némileg emelkedik, és a maximumok ismét megközelíthetik a 30 fokot. Hétfőn és kedden kevésbé várható eső, szerdától ismét csapadékosabb időre kell számítani - mondta Pátkai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld
Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll
A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
