2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Április 10. 18:54, péntek | Helyi
Forrás: Adrienn

Díjkiosztó Ünnepség a Költészet Világnapján

Ma (április 10-én) ünnepélyes keretek között kiosztották a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány vers- és prózaíró versenyének díjait.

A jeles eseménynek a Móra Ferenc Művelődési Központ adott otthont. Az eseményt Kapus Krisztián kuratórium elnök és Mindák József kuratóriumi tag, a Constaninum Nevelési és Oktatási Intézmény igazgatója nyitotta meg. Mély tisztelettel emlékeztek meg a jelenlévők Apró Ferencről (1925-2015), akinek az alapítvány létrejöttét köszönhetjük. Majd virágcsokorral köszöntötték özvegyét, aki megtisztelte jelenlétével a rendezvényt.

A kiírt vers- és prózaíró versenyre 34 pályamű érkezett, melyből 20 vers és 14 próza. Általánossában elmondható, hogy minden pályaműnél a személyes életérzések , múltbéli tapasztalatok jelennek meg, egyik-másik ötvözve a fantáziavilággal, az alkotó kivetített vágyaival, reményeivel. A művek különböző stílusúak, de épp ezért színesek és szórakoztatóak. Elsősorban nem a téma alapján értékelt a bizottság, hanem a formai megszerkesztést vette figyelembe legfőképp.

A művek elbírálásakor külső bizottság is véleményezett, illetve a kuratóriumi tagok együttes zsűrizése döntött. Részt vettek az elbírálásban: Mayer Tamásné, Marcényi Csaba, Rácz-Szabó Zoltán, Mindák József és Fekete Alíz.

Mindák József igazgató úrtól megtudtuk, hogy a prózában volt a legnagyobb egyetértés a bírák között, a verseknél némi eltérések mutatkoztak.

Végül is a következő eredmények születtek:

Próza:

• Különdíj: Hegyi Barbara Anna: Dávid a Dunaparton