Hírek
2017. Augusztus 01. 09:46, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Dinnyenapot rendeznek Ópusztaszeren
Dinnyenapot rendeznek augusztus 5-én (szombat) az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban, a vendégek kóstolhatnak a mézédes gyümölcsből, és az is kiderül, idén ki lesz a legjobb dinnyesúlysaccoló.
Kodácz Csengele, az intézmény marketing vezetője az MTI-nek elmondta, hogy szombatra öt mázsa magyar dinnye érkezik az emlékparkba a Dél-Alföldről.
Magyarországon évszázadok óta termesztenek dinnyét, hiszen hazánk földrajzi és éghajlati adottságai kedveznek e növény fejlődésének. Hiába azonban a hagyomány, mégsem alakult ki egységes gyakorlat, miként kell kiválasztani a megfelelő görögdinnyét. Van, aki a kopogtatásra esküszik, van, aki a kocsányt nézi, van, aki pedig a dinnye hasát vagy színét vizsgálja.
A vendégeket a Rozsdamaró zenekar muzsikája köszönti a park főbejáratánál, majd a skanzenben a Körös Táncegyüttes és az Üllési Csicsergők műsora látható. A skanzen szegedi tanyáján délután Tanács Attila dinnyeszobrokat farag, kézműves foglalkozás várja a legkisebbeket, a Nomád parkban pedig régi mesterségeket - rokkázást, kézi orsózást - próbálhatnak ki a vendégek.
Rendeznek dinnyesúlysaccoló-versenyt, melyen az lesz a győztes, aki legpontosabban meg tudja becsülni az előtte lévő dinnye súlyát. A legbátrabbak azt is kipróbálhatják, mennyit tudnak megenni fél óra alatt a gyümölcsből. A korábbi években akadt olyan versenyző, aki három kilogrammnál is több dinnyét elfogyasztott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.
