2024. július 5, péntek - Sarolta, Emese

2024. Február 13. 08:02, kedd | Helyi
Forrás: batthyanysuli.hu

Édes anyanyelvünk

A „Nyelvész” Anyanyelvi Tanulmányi Verseny témái közt a nyelvi készségek, nyelvi kreativitás, helyesírás, nyelvhelyesség, szókincs, anyanyelvi érdekességek, szabályos és a szép nyelvhasználat szerepelnek.

A kitűzött célok közt szerepet kapott az igényes és helyes nyelvhasználat elsajátítása, a nyelv sokszínűségének megismertetése, az érdeklődés felkeltése anyanyelvünk szépségei iránt, a nyelvi hagyományok ápolása.

A Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói a Nyelvész Anyanyelvi Verseny Bács-Kiskun vármegyei fordulójában nagyon szép eredményeket értek el.

Fekete Lili Édua 2. z osztályos tanuló első helyezett lett, így az országos döntőbe jutott.

Szólya Borbála az 5. z tanulója 4., Berecz Áron 8.a osztályos 5. helyezett, Osztró-Szász Gábor Áron 3.a osztályos tanuló 6. helyezést ért el. Mucsi Zselyke a 2. z-ből 9. lett, Juhász Eszter 4. z osztályos 15., míg a 4. z osztályos Molnár Sára Dóra a 24. helyezést érte el.

Felkészítő pedagógusok: Bokorné Varga Katalin, Fáber Judit, Lénárt-Szalkay Judit, Molnár Elvira, Nagy Sándor Zoltánné

Forrás: batthyanysuli.hu

2024. Július 04. 16:38, csütörtök | Helyi

V. Halászléfőző verseny

Immáron ötödik alkalommal kerül megrendezésre városunkban a Halászléfőző-verseny 2024. augusztus 24-én (szombaton) a Kőfaragók terén.

2024. Július 04. 12:24, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Július 04. 10:18, csütörtök | Helyi

Tájékoztató a helyi autóbusz közlekedésről

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a Tisztelt Lakosságot, hogy a helyi autóbusz közlekedés működtetését 2024. július 1-től a Dunamenti 2011 Kft. (székhely: 6000 Kecskemét, Nagy László utca 2.) végzi.

2024. Július 03. 16:23, szerda | Helyi

A digitális eszközök alkalmazása hosszú távon nem segíti a hiszti kezelését

A digitális eszközök alkalmazása hosszú távon nem segít a kisgyerekek hisztijének kezelésében, hanem inkább súlyosbítják az érzelemszabályozási problémákat - derül ki egy magyar-kanadai friss kutatásból.